Ignalina palaiko Ukrainą

Visame demokratiškame pasaulyje, Lietuvoje, didžiuosiuose miestuose, miesteliuose ir kaimuose vyksta Ukrainos palaikymo akcijos. Žmonės negali likti abejingi, negali tylėti, visos mintys, maldos ir jausmai keliauja ten, kur vykdoma žiauri agresija. Kovo 3 dieną jautri palaikymo akcija surengta ir Ignalinoje. Ateities gatve, nešdami dideles Lietuvos ir Ukrainos vėliavas, šįkart labai susikaupę ir be šypsenų veiduose, ėjo Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos mokiniai, mokytojai, kultūros centro ir savivaldybės atstovai… Ėjo į Laisvės aikštę…

Čia sustoję muzikos ritmu leido vėliavoms gražiai banguoti. Skambant gimnazistės Livetos Kavaliauskaitės atliekamai dainai ,,Dangus tau dovanojo aukštį“, atrodė, kad banguoja, kyla ne tik vėliavos, plazdena vėliavėlės, mėlynai geltonos popierinės gėlės, bet ir visų širdys. ,,Be galo jautri akimirka šį sunkų metą… Tačiau mes turime būti stiprūs dėl už laisvę kovojančių žmonių ir dėl savęs. Mes tikime gėriu ir tuo, kad po tamsiausios nakties ateina šviesi diena…“,– kalbėjo meras Justas Rasikas ir kvietė visus Ukrainoje žuvusius už laisvę pagerbti tylos minute. Po jos, skambant Ukrainos himnui, šalia Lietuvos vėliavos buvo pakelta ir dabar čia garbingai plevėsuos Ukrainos vėliava – ,,Šlovė Ukrainai!“.

Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos mokytojas Albinas Marcinauskas kalbėjo apie karą Ukrainoje – nuožmų, nusikalstamą, nepateisinamą. Ir apie drąsius, ryžtingus tos šalies žmones, kurie rodo neįtikėtiną meilės savo žemei pavyzdį. Mokytojas kvietė vyti baimę iš savo širdžių, kvietė būti vieningus, branginti savo laisvę, kuriai taip pat iškilo grėsmė, taip pat priminė, kad kiekvienas turime savęs paklausti, kuo galime prisidėti, kaip padėti ukrainiečiams. Po akcijos vėl visi sugrįžo į klases, į darbo kabinetus ar į namus… Lietuvoje mes dar galime džiaugtis įprastais kasdieniais dalykais, galime susitikti, bendrauti, palaikyti vienas kitą.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: