Ignalina sveikina ,,Ad astra“ laureatę!

2021 metais Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka paskelbė nominacijos ,,Ad astra“ laureatus. Džiugu, kad Savivaldybių viešųjų bibliotekų kategorijoje nominaciją pelnė Laima Andrijauskienė, Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Suaugusių vartotojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė. Įvertinta skaitytojų mylimos bibliotekininkės darbo patirtis, projektinė veikla ir kūrybiškumas. 

Pasitelkdama naujas žinias, kūrybinius darbo įgūdžius, įgytus per ilgus darbo metus bibliotekoje, Laima Andrijauskienė buria skaitytojų bendruomenę, atsižvelgdama į lankytojų poreikius, inicijuoja įdomius renginius, edukacijas ir projektus. 2020 metais prasidėjus karantinui, bibliotekininkė sėkmingai pritaikė skaitmeninius įgūdžius ir visuomenei skirtus renginius pristatė virtualiai. Bendradarbiaudama su Aukštaitijos nacionaliniu ir Labanoro regioniniais parkais, L. Andrijauskienė vykdė 4 ciklų virtualią edukacinę programą „Kvietkeliais išrašysiu“. 

Įgyvendintas bibliotekininkės kuruotas reikšmingas projektas „Bažnyčių istorija žadina vaizduotę“. Bibliotekos lankytojai dalyvavo dvylikoje pažintinių išvykų po Utenos regiono bažnyčias, susipažino su tų vietovių geopolitine, istorine raida, sakraliniu menu, mėgautis literatūrinėmis kompozicijomis, išgirsti muzikines kompozicijas, klausė istorikų, dvasininkų, profesionalių menininkų paskaitų. Projekto veiklas pristato filmas „Bažnyčių istorija žadina vaizduotę“, pasakojantis apie Utenos regiono bažnyčias, jose saugomus kultūros paveldo lobius.

Laima Andrijauskienė visus užsukusius į biblioteką sužavi savo paprastumu, nuoširdžiu bendravimu.  Kruopštus jos darbas, kūrybiškumas ir vis naujos idėjos įvertintos garbinga nominacija. „Džiaugiuosi ir esu labai laiminga. Dėkinga savo kolektyvui už pasitikėjimą, palaikymą ir įvertinimą. Čia mūsų visų darbo rezultatas, daug gražių ir prasmingų iniciatyvų įgyvendinta kartu. Didžiausia padėka visiems, kurie prisijungia prie bibliotekos projektų ir veiklų. Nors ši  nominacija skirti man, segėdama jos ženklą, jausiu mūsų visų bendrystę ir šilumą…”,– taip apie apdovanojimą kalba bibliotekininkė Laima.  

Pagal Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos 2017 metais Panevėžio regiono  bibliotekų darbuotojams įsteigtą nominaciją „Ad astra“ kiekvienais metais konkurso būdu išrenkami ir apdovanojami geriausi bibliotekininkai trijose – Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų,  Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų filialų ir Panevėžio regiono mokyklų bibliotekų (išskyrus aukštąsias) – kategorijose. Jiems teikiamas iš sidabro ir rodolito panevėžiečio skulptoriaus Alfrido Pajuodžio sukurtas ženklas „Ad astra“, neatsitiktinai pavadintas rašytojos G. Petkevičaitės-Bitės romano „Ad astra“ pavadinimu. Tuo norint pagerbti žymiausią krašto švietėją, pedagogę, filantropę, kultūros ir visuomenės veikėją, ir atkreipti visuomenės dėmesį į rašytojos romane išsakytas gyvenimiškas nuostatas – kilnumą, dvasinio tobulėjimo siekimą, pagalbą kitiems, dažnai sutampančias su bibliotekininkų vykdoma kasdienine misija.

„Ad astra“ iškilmingos ceremonijos renginį planuojama organizuoti pasibaigus karantinui.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: