Linos Kovalevskienės nuotr.

Ignalinoje įspūdingai paminėta Kariuomenės diena

Lapkričio 24 d.  Ignalinos rajono kultūros centre iškilmingai  paminėtas Lietuvos kariuomenės 105-asis ir Ignalinoje gimusios organizacijos – Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos (LGKŠA) – 10-asis gimtadieniai. Koncertavo žinomi Lietuvos atlikėjai, renginį vedė žurnalistė, muzikė Gerūta Griniūtė. Dalyvavo LGKŠA valdybos narys kultūrai prof. emeritas Donatas Katkus.

Šventės dalyvius, svečius sveikino savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, LGKŠA prezidentė Ieva Čičelytė,  valdybos pirmininkas ir įkūrėjas Jurandas Rusteika, Ignalinos rajono policijos komisariato viršininkas Donatas Šemeklis.  Buvo įteikti apdovanojimai, padėkos.  Kalbėta apie Lietuvos karių ir savanorių drąsą, kilnią misiją saugoti ir ginti savo tėvynę, bendruomenių ir savanorystės svarbą,  aukštosios kultūros vertę ir jaunimo patriotišką ugdymą.

Gražiomis sukaktimis džiaugęsis meras L. Ragaišis akcentavo tūkstantmetę lietuvių drąsą kovojant už laisvę. Jis  priminė Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įrašytą kiekvieno piliečio pareigą ginti savo valstybę, o svarbiausiu ginklu įvardijo tikėjimą ir pasitikėjimą savimi.  ,,Ši iš mokinio svajonių ir idealizmo Ignalinoje  gimusi organizacija neturi analogų Lietuvoje. Daugelis jos išugdytų ir morališkai bei kultūriškai sustiprintų jaunuolių pasirinko karininko kelią. Linkiu jums nesustoti, siekti dar aukštesnių tikslų…”, – sveikindamas LGKŠA įkūrėjus, vadovus ir narius kalbėjo meras.

Jurandas Rusteika sakė, kad Lietuvos karys – tai išskirtinės drąsos, ryžto,  vertybių ir aukštos moralės žmogus, kuriam didžiausia prasmė yra Lietuva: ,,Garbingos drąsos ir kovos energija buvo šimtmečius perduodama iš kartos į kartą.  Ar šiandien turėtume drąsos pakartoti visus protėvių žygius? Tautos intelektualinis potencialas galėtų daug daugiau, tačiau baimė – didžiausia mūsų nelaimė. Drąsi, gyvybinga ir kūrybinga karininkija yra valstybės saugumo pamatas. Linkiu drąsos kasdieniniuose darbuose, nes valstybės kūrimas tęsiasi kiekvieną dieną…”.

Jurandui Rusteikai įteiktas Lietuvos policijos generalinio komisaro apdovanojimas – I laipsnio pasižymėjimo ženklas. LGKŠA būrio vadas Giedrius Kardelis apdovanotas šios organizacijos pasižymėjimo medaliu. Toks medalis už bendradarbiavimą skleidžiant aukštąją kultūrą skirtas ir Gerūtai Griniūtei. Daugiau apdovanojimų buvo įteikta Burbiškio dvare vykusiame šventiniame renginyje, kur buvo apdovanotas ir Ignalinos rajono savivaldybės meras, jam dėkojant už dėmesį ir pagalbą asociacijai.

Po oficialiosios renginio dalies ignaliniečiams dovanota puiki šventinė programa: šauniai ir trankiai keletą dainų atliko Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras ,,Aidas“, įvairių laikotarpių muzikos kūrinius grojo styginių kvartetas „Fermata“ (Irma Belickaitė – pirmasis smuikas, Ieva Daugirdaitė – antrasis smuikas, Dovilė Juozapaitienė – altas ir Roma Jaraminaitė, violončelė), operų arijas, operečių, miuziklų ištraukas bei tarpukario šlagerius atliko puikūs solistai: mecosopranas Judita Leitaitė, sopranas Emilija Finagėjevaite ir baritonas Jonas Sakalaskas.  Koncerte skambėjo kompozitorių Antonijaus Vivaldžio, Georgo Fridricho Hendelio,  mistiškojo  Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūriniai, gražioji Algimanto Raudonikio daina  ,,Švelnumas”,  Danieliaus Dolskio, Antano Šabaniausko tarpukario šlageriai.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: