Įgyvendintas projektas /socialinis eksperimentas „Mokyklos už darnų judumą Panevėžio mieste“

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Mokyklos už darnų judumą Panevėžio mieste“ baigiamasis renginys. Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro specialistai, „Ąžuolo“, Beržų, Rožyno progimnazijos mokiniai, mokytojai dalijosi savo patirtimi ir įspūdžiais apie beveik metus trukusią veiklą, renginius, išmoktas pamokas ir konkrečius rezultatus. Mokyklų atstovai pateikė pagrindinių įžvalgų ir pasiūlymų toliau idėjai vystyti.

Renginio dalyvius sveikino Panevėžio miesto vicemerė Loreta Masiliūnienė, apie darnaus judumo organizavimą Panevėžyje pasakojo Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Ina Urbonavičienė. Darnaus judumo ekspertas Jonas Damidavičius argumentuotai motyvavo jaunuosius panevėžiečius rinktis keliones alternatyviomis aplinkai draugiškomis priemonėmis, o Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Virginijus Mačėnas akcentavo darnaus ir saugaus judėjimo svarbą.

Vykdant beveik metus trukusį projektą minėtų progimnazijų mokiniai ir mokytojai, padedami VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro specialistų, rengė savo įstaigų darnaus judumo planus. Bendruose susitikimuose buvo analizuojama judumo situacija Panevėžyje, diskutuojama apie problemas ir iššūkius, ieškoma būdų joms spręsti. Renginiuose dalyvavo ir Panevėžio miesto savivaldybės ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Šių institucijų specialistų įsitraukimas ir prisidėjimas žiniomis, patarimais bei praktinėmis idėjomis padidino ne tik glaudų bendradarbiavimą ieškant bendrų sprendimų švaresnei ir sveikesnei aplinkai užtikrinti, bet ir paskatino mokinių pilietiškumą, pasitikėjimą, norą prisidėti prie sprendimų įgyvendinimo. Ilgo ir idėjomis perpildyto proceso metu buvo sudaryti trijų mokyklų Darnaus judumo planai, kurių įgyvendinimas numatomas iki 2028 metų. Tęsiant darnaus judumo idėją buvo paruoštos rekomendacijos mokyklos darnaus judumo planui parengti.

Šis projektas / socialinis eksperimentas yra Europos Sąjungos šalyse įgyvendinamo projekto „Shared Green Deal“ dalis.

Parengė Komunikacijos skyrius

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: