„Iki“ plečia savitarnos kasų tinklą: investicijos sieks 1,5 mln. eurų

Šalyje kylant antrajai COVID–19 bangai, mažmeninės prekybos tinklas „Iki“ per šiuos metus planuoja įdiegti dar 125 naujų savitarnos kasų. Pasinaudoję jomis pirkėjai už pirkinius galės atsiskaityti greitai, patogiai ir išvengs bet kokio nereikalingo fizinio kontakto. Savitarnos kasos atsiras 9 Lietuvos miestuose ir miesteliuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose, Druskininkuose, Alytuje, Šilutėje, Marijampolėje ir Palangoje.

„Siekdami sudaryti sąlygas „Iki“ klientams apsipirkti greitai ir iki minimumo apriboti fizinį kontaktą mūsų parduotuvėse, priėmėme sprendimą iki metų pabaigos svariai praplėsti esantį savitarnos kasų tinklą. Tendencijos rodo, kad pirkėjai noriai atsiskaito savitarnoje – vieni dėl noro taupyti laiką, kitiems toks apsipirkimo būdas atrodo patogesnis, o šiandieninės realijos rodo, kad tai padeda ir išvengti bereikalingo fizinio kontakto. Dar prieš 12 metų, pirmieji Baltijos šalyse pristatę jas savo klientams, nesitikėjome, kad po dešimtmečio be jų savo apsipirkimo neįsivaizduos didelė dalis pirkėjų“, – sako Linos Muižienė, „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ vykdomosios direktorė.

Pasak L. Muižienės, numatomos investicijos į savitarnos kasų įrengimą – 1,5 mln. eurų.

„Siekiame, kad savitarnos kasos būtų prieinamos kiek įmanoma daugiau gyventojų įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose. O tai įmanoma pasiekti tik plečiant jų tinklą“, – sako ji.

Besinaudojančių savitarnos kasomis skaičius auga

Pasak L. Muižienės, lietuviai noriai išbando apsipirkimo savitarnos kasose būdą. Tokių pirkėjų skaičius kiekvienais metais tik auga.

„Parduotuvėse, kur yra įdiegtos savitarnos kasos, jomis naudojasi maždaug pusė – 48 proc. – pirkėjų. Būtina akcentuoti, kad šis procentas kiekvienais metais tik auga. Nors dažnai galvojama, kad savitarnos kasomis įprastai naudojasi tik jaunesnio amžiaus pirkėjai, jose apsiperka įvairaus amžiaus žmonės. Pabandę vienąkart jie supranta, kad taip atsiskaityti už pirkinius yra itin lengva ir patogu“, – tikina L. Muižienė.

„Palink“ vykdomoji direktorė priduria, kad savitarnos kasomis naudojasi ne vien skubantys ir kelis produktus norintys įsigyti pirkėjai. Anot jos, šias kasas pamėgo ir klientai, įsigyjantys prekes dideliais kiekiais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: