Image by LauraTara from Pixabay

Įkūrė fiktyvią įmonę ir gabeno automobilius į Moldovą

Šiaulių apylinkės teismas tenkino Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir kaltu dėl neteisėtos dviejų mažųjų bendrijų veiklos, jų dokumentų klastojimo pripažino 40-metį Moldovos pilietį.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Asta Mickevičiūtė, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybos pareigūnai.

Tyrimo duomenimis, Moldovos pilietis sugalvojo būdą, kaip išvengti pajamų ir muito mokesčių perkant ir gabenant automobilius į Moldovą ir Rumuniją. 2020 metų pavasarį jis ir jo tėvas įsigijo įmonę, kurios vardu galėtų įregistruoti moldavų bei rumunų įsigytas mašinas. Savo ir kitų užsienio piliečių vardu registruoti automobilių nebuvo galima, nes pastarieji neturėjo pastovios gyvenamosios ar deklaruotos vietos Lietuvoje. Pagal Moldovoje galiojančius įstatymus senesniems nei 10 metų automobiliams, įvežamiems į šią šalį, reikia mokėti didelį muito mokestį, kuris siekia apie 10 tūkst. eurų, o jei mašina naujesnė, muito mokestis mažesnis.

Teismas nustatė, kad vyras nusipirko dvi mažąsias bendrijas, registruotas Kelmės rajone, ir naudojo jas neteisėtai veiklai nuslėpti. Moldavas įmonės vardu registruodavo mašinas Lietuvoje, kad veždamas jas į Moldovą galėtų nemokėti muito mokesčio. Nustatyta, kad nuo 2020 metų kovo iki 2023 metų rugsėjo buvo išrašyti dešimtys įgaliojimų nuteistajam ir jo tėvui bei kitiems ne Lietuvos Respublikos piliečiams, kad šie asmenys mažųjų bendrijų vardu galėtų pirkti, parduoti, priregistruoti bei išregistruoti transporto priemones. Teismas konstatavo, kad vienoje mažojoje bendrijoje buvo išrašyti 67 tokie įgaliojimai, kitoje – 47. Įmonių vardu buvo užregistruotos iš viso 322 transporto priemonės.

Bylos duomenimis, mažųjų bendrijų vadovais buvo fiktyviai nurodyti asmenys, kurie realiai jokios veiklos nevykdė. Abi įmonės taip pat veiklos nevykdė, neturėjo kapitalo, neturėjo banko sąskaitų.

Šiaulių apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu už šiuos nusikaltimus Moldovos piliečiui buvo skirta 5250 eurų bauda, kuri, vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 64(1) str., sumažinta vienu trečdaliu ir galutinė bausmė jam paskirta 3500 eurų dydžio bauda.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: