Įkvepianti gyvenimo istorija: Nuo baimės iki foto modelio

Mindaugas Jonušas

Gyvenimas margas, o modelio gyvenimas dar margesnis.   Ne viena mergina slapčia svajoja apie tai, kad vieną dieną ji tikrai eis podiumu ar fotografuosis žurnalų viršeliams. Dirbant modeliu, įsikūnyti reikia ir į sužadėtinės, nuotakos, besilaukiančios mamos, pamergės vaidmenį,  o kartais tenka suvaidinti ir geriausią draugę.

 Netikėti sumanymai ir sprendimai žavi savo išmone ir pateikimu.  Kažkada slapčia norėjusi tapti modeliu, bet savyje tramdžiusi šią svajonę dėl esamų visuomenės nuomonių šiandien Martyna Vitkauskaitė drąsiai ir užtikrintai pozuoja prieš foto objektyvą. Apie tai, kaip rasti drąsos savyje, įgyvendinant savo svajones, šiandien kalbamės su foto modelio veiklą atradusia  Martyna Vaitkauskaite.

Kada susidomėjote mados populiarinimu, modelio veikla?

Mane padrąsino vienas žmogus, teigdamas, kad reikėtų ne bijoti, o pabandyti, ramindamas mane, jog arba pasiseks arba ne. Ir greičiausiai tai nulėmė, kad išdrįsau ir pabandžiau. Nors pradžioje dvejonių ir klausimų buvo daug. Galbūt ne tiek jaudino nesėkmės baimė,  bet labiau nerimas, ką pagalvos kiti žmonės ir šeima.

Kas jums yra mada ir kaip būti madingu?

 Man mada asocijuojasi su naujausiomis mados tendencijomis, požiūriu į ją. Mes kiekvienas savaip suprantame madą ir ją interpretuojame. Dauguma turi savo rūbų,  makiažo, šukuosenos ir kitų dalykų stilių. Aš asmeniškai nelabai žiūriu į naujausias mados tendencijas, rengiuosi taip, kaip man patogu, retkarčiais pritaikau ką nors naujo iš naujos mados krypčių, bet dažniausiai rengiuosi taip, kad man būtų patogu ir manęs nevaržytų.

Kodėl sudomino mada, o ne sakykime dailė?

Madoje tu gali save perteikti tokią, kokia esi ir tai kiti pastebės, o dailėje tu tiesiog nupieši, atveri savo jausmus, save, bet publika to gali ir nepajusti.

Kokia jūsų pagrindinė, kaip foto modelio nešama žinutė?

Tai ne tiek nešama žinutė, o labiau padrąsinimas merginoms nebijoti savęs, savo kūno, kad ir koks jis būtų. Nesvarbu ar tu būsi liekna, ar apkūni, tu vis tiek gali būti modeliu, jei tik yra noro. Kiekvienas esame savaip gražus, įdomus, patrauklus, tik reikia nebijoti tai parodyti ir atskleisti.

Kaip tampama modeliu?

Modeliu manau gali tapti bet kas. Tik tam reikia ryžto, drąsos ir pasitikėjimo savimi. Daugelis pasaulio šalių turi ir nurodo standartus, kaip turi atrodyti, kad taptum modeliu. Galiu tik pasidžiaugti, kad jie po truputį keičiasi. Kad tai nebėra vien lieknos merginos. Kad vis dėl to modeliu gali būti ir apkūnios ar kitaip išsiskiriančios merginos. Kitas dalykas, tu turi laisvai jaustis prieš objektyvą. Nesvarbu ar tai būtų filmavimo kamera, ar fotoaparatas, bet tu neturi būti suvaržyta ir jaustis nepatogiai.

Kodėl pasirinkote Mindaugo komandą?

Mindaugo komandą pasirinkau, nes joje dirba puikūs žmonės. Yra puikių idėjų ir tikslų.

Kokia buvo jūsų vaikystė? Ar tuo metu draugavote su mada?

Mano vaikystė buvo paprasta. Mados joje tikrai nebuvo. Rengdavausi tai, ką mama nupirkdavo ir liepdavo rengtis ir vilkėti. Tik jau, prasidėjus paauglystei, viskas pasikeitė.

Ar tai gali tapti jūsų gyvenimo tikslu?

Modelio darbas nebuvo mano gyvenimo tikslas. Tai galbūt maža svajonė, kuri pamažu ima pildytis. Tik reikia į tai įdėti nemažai darbo, kad tai pasiekti.

Modelio darbas sėkmė ar juodas darbas?

Visi, kas mano, kad modelio darbas yra labai lengvas ir paprastas, tai jie klysta. Tai nėra taip lengva ir paprasta, kaip, kad atrodo iš šalies. Tam reikia turėti noro, ryžto, ištvermės ir daug kantrybės. Dirbdamas šį darbą, jau turi būti nusiteikęs, kad nesvarbu kokios bus oro sąlygos, kokios nuotaikos tu atsikelsi ryte, geros ar blogos, kaip atrodysi ar jausiesi. Dažnai tenka išgirsti:  „Va, jau modelio darbas tai tikrai nėra sunkus. Juk atėjai, tave nugrimavo, plaukus sutvarkė, aprengė ir viskas. Pafotografavo ir tuo viskas pasibaigė”. Bet niekas nežino, kad tai nėra lengva nei fiziškai, nei psichologiškai. Tik galiu pasakyti, kad tai tikrai yra juodas darbas.

Jūsų top 5 patarimai merginoms, kurios svajoja apie modelio kelią?

Tai pirmas patarimas būtų toks: kad nereikėtų bijoti savęs, gėdytis ir varžyti savęs. Reikia būti drąsiai, mylėti save, kad ir kokia tu būtum. Nes niekas kitas tavęs taip nemylės, kaip, kad pati save. Antras patarimas: nebijoti kameros, kad ir kaip baisiai ji iš pradžių atrodys, bet po kažkiek laiko prie to yra priprantama. Trečias patarimas: negalvoti, kad modelio gyvenimas yra rožėmis klotas ir nežvelgti į jį pro rožinius akinius. Ketvirtas būtų: ne galvoti, kad tik būdama liekna, gali tapti modeliu. Penktas patarimas: jei tikrai žinai, kad norėtum modelio karjeros, jos ir siekti, nes niekas kitas nenuspręs už tave, kuo tau būti ir ko siekti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: