Intensyviai diskutuota apie sveikatos draudimo principus

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistus papasakoti apie  privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką pakvietė Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė. Ligonių kasos atstovų ir šio centro bendruomenės susitikimai pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą vyksta nebe pirmus metus, o diskusijos juose – vis aktyvesnės.

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokiniams ir mokytojams bei kitiems darbuotojams pasakojo apie PSD teikiamas garantijas, nepertraukiamumo svarbą ir įmokas, sveikatos draudimo tvarką, aktualią tą mėnesį, kai baigiasi PSD galiojimas, mokinių ir studentų PSD detales, Europos sveikatos draudimo kortelės įsigijimo ir panaudojimo, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką.

Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė išdėstė PSD sistemos pagrindinių principų – visuotinumo ir solidarumo – esmę, aiškino, kaip nepadaryti žalos PSDF biudžetui.

Aktyviai įvairius klausimus ligonių kasos specialistams uždavinėję renginio šeimininkai siūlė diskusijas ne vienu klausimu.

Bene daugiausia diskutuota, kodėl PSD įmokas reikia mokėti nuo kiekvienos vykdomos veiklos, kodėl didesnės įmokos nekaupiamos ir negali būti panaudojamos jas mokančiųjų sveikatai stiprinti, pavyzdžiui, apmokamas lankymasis baseine, masažai ar pan.

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenei tik po diskusijų paaiškėjo, kodėl kaupiasi PSD skola, jei nemokamos PSD įmokos, kai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis nesinaudojama. Renginio dalyviai klausė, kodėl reikia mokėti už profilaktinį sveikatos patikrinimą dėl darbo, stebėjosi, kodėl ne visos privačios gydymo įstaigos yra sudariusios sutartis su ligonių kasa, teiravosi, kam ir kokios odontologijos paslaugos apmokamos iš PSDF, klausė, ar ir šio fondo apmokami skiepai nuo stabligės, erkinio encefalito, gripo.

Susirinkusiuosius domino ir galimybės gauti PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas, PSD valstybės lėšomis, turint būtinąjį darbo stažą senatvės pensijai gauti, kokios prevencinės programos apmokamos iš PSDF, kodėl kartais prašoma susimokėti už tyrimus, siunčiama į konsultaciją privačioje klinikoje arba iš viso neduodama siuntimo į rankas. Bendruomenę taip pat domino sveikatos priežiūros paslaugų teikimas užsienyje, pedagogai išreiškė susirūpinimą dėl suaugusių savo mokinių, kurie negali apsidrausti PSD valstybės lėšomis.   

Atsakius į diskusijos dalyvių klausimus, patikrintos susirinkusiųjų žinios, o už teisingus atsakymus skirti prizai.

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vykęs susitikimas – pirmasis šiais metais, kuriame specialistai kalbėjo Panevėžio miesto jaunimui apie PSD. Vasario mėnesį vyks dar du tokie susitikimai Panevėžio TLK – su Panevėžio 5-osios ir Juozo Miltinio gimnazijų mokiniais, taip pat padėkos vizitas už aktyvų dalyvavimą ligonių kasos organizuotoje viktorinoje numatytas ir į Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją. Susitikimų tikslas – supažindinti jaunus žmones su savarankiškame gyvenime praversiančia informacija, padėti susigaudyti PSD sistemoje.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: