Intensyvios treniruotės – ne jums? Išeitis yra!

Ne kiekvienam sportuojančiam patinka plušėti taip, jog kūnu imtų tekėti „devintas prakaitas“. Ne kiekvienas žmogus yra fiziškai pajėgus intensyviai treniruotei. Kokį sporto būdą tokiu atveju pasirinkti? Į šį klausimą TV3 laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ jau rytoj, šeštadienį, 9.00 val. atsakys trenerė Ieva Gaučytė-Užamedzkė.

Širdies ritmo nedidinanti, tačiau atsakingo pratimų atlikimo reikalaujanti treniruotė su gimnastikos kamuoliais ir pilateso volais nėra tokia lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. „Greičiausiai dauguma mano, jog daug fizinės jėgos nereikalaujantys sporto pratimai yra labai paprastai atliekami. Tačiau, mano nuomone, pirmą kartą atliekant treniruotę su pilateso volais ar gimnastikos kamuoliais, yra būtina trenerio priežiūra. Beje, kiek iš pradedančiųjų sportuoti žino, ką reiškia komanda „uždaryti šonkaulius“? Treniruotė, kurią TV3 televizijos laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ žiūrovai pamatys jau šį šeštadienį, būtent ir turėtų būti pradedama nuo susipažinimo su šonkaulių uždarymo metodu“, – pasakoja laidos vedėja Vlada Musvydaitė.

Laidos viešnia, pilateso trenerė I. Gaučytė-Užamedzkė taip pat teigia, kad jos demonstruojami pratimai padės atsikratyti nugaros ir kaklo skausmų, kurie dažniausiai atsiranda dėl netaisyklingos laikysenos, sukumpimo, ilgą laiką žiūrint į kompiuterio, telefono ar kitų prietaisų ekranus: „Jokia paslaptis, kad nugaros ir kaklo skausmai – viena „populiariausių“ šių laikų žmogaus problemų. O vienas iš mūsų atliekamų pratimų privalumų – stuburo ir nugarinio kaklo ištempimas: tiksliau, šių kūno dalių atstatymas į reikiamą poziciją. Tai reiškia, jog atlikdami šią treniruotę sumažiname ne tik skausmų, bet ir stuburo iškrypimų riziką bei galime džiaugtis puikia laikysena!“

Natūralu, jog net ir neintensyvi treniruotė sporto salėje šiuo metų laiku neatrodo tinkamiausias sprendimas, tad dauguma sveikos gyvensenos atstovų keliauja sportuoti į gamtą. Dar viena neintensyvaus judėjimo rūšis – ėjimas. Teigiama, jog tai yra netgi sveikatingiau nei bėgimas. Jau šeštadienį 9.00 val. Vl. Musvydaitė papasakos apie pirmąsias masines ėjimo varžybas, vyksiančias Druskininkuose, kuriose kiekvienas nuėjęs 15 000 žingsnių, bus įvertintas medaliu.

„Mitybos ir sporto balansas“ – šeštadieniais 9.00 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: