Ikea nuotr.

Interjero dizainerė pataria: kaip įsirengti tobulą erdvę miegui nuomojamame bute ar bendrabutyje?

„Norint gyventi jaukiai, patogiai ir tvarkingai, turėti daug vietos nebūtina“, – įsitikinusi interjero dizainerė. Net jei visas gyvenimas verda viename kambaryje, o miegamąjį atstoja viengulė lova, pasitelkus sumanius daiktų laikymo sprendimus ir vietą taupančius baldus, galima įsirengti iš tiesų jaukią ir harmoningą erdvę. Pravers naktinis staliukas, skaitymo šviestuvas, keletas lentynų knygoms ir vieta drabužiams, o interjero dizainerė dalijasi patarimais, kaip visa tai išsirinkti už prieinamą kainą.

Kur laikyti drabužius, jei nėra spintos?

„Kai visi daiktai turi aiškią vietą, o drabužiai suslėpti už spintos durų, naktį miegasi kur kas ramiau. Tačiau bendrabučio ar nuomojamo buto kambaryje dažnai pristinga vietos įprastai spintai, jau nekalbant apie spintą su daugybe lentynų. Tokiu atveju galima išnaudoti laisvas sienas ir erdvę po lova. Po ja, pavyzdžiui, tilps įvairios daiktadėžės, plastikinės dėžės ar net lovadėžė-naktinis staliukas“, – sako E. Nemanė.

Norint apsaugoti sezoninius drabužius nuo dulkių, ji pataria naudoti medžiagines dėžės su užtrauktukais. Jos pakankamai didelės, todėl viduje tilps ir stori megztiniai, ir papildoma patalynė. Gyvenant bendrabutyje, po lova galima laikyti net maisto produktus – tvirtos, sandariai uždaromos plastikinės dėžės idealiai tiks įvairioms kruopoms, dribsniams ar užkandžiams. O specialiose batų dėžėse laikoma avalynė visada atrodys tvarkingai ir prireikus bus lengvai pasiekiama. Kai kurios daiktų laikymo dėžės būna su etikete, ant kurios galima užrašyti kas sudėta viduje.

Kitas interjero dizainerės pasiūlymas labai pravers, jei neturite pakankamai vietos įprastai spintai. Mažame kambaryje ją gali atstoti paprasčiausia komoda ir drabužių kabykla virš jos, tekainuojanti vos kelis eurus. Tuo tarpu lentynas atstos kabamoji dėtuvė su skyreliais.

Kaip stalčiuose sutalpinti daugiau daiktų?

„Jei trūksta vietos, vidinę erdvę komodos stalčiuose taip pat išnaudokite maksimaliai. Įvairios dėžutės leis talpiai sudėti daiktus ir išvengti netvarkos. Kad drabužių tilptų daugiau, juos sulankstykite arba susukite į ritinius ir stalčiuje sudėkite šonu, o ne vienus ant kitų – taip visus matysite ir galėsite patogiai pasiimti. Papuošalų dėklai ir nedidelės dėžutės aksesuarams stalčiuose taip pat pravers – bus ne tik praktiška, bet ir gražu“, – tvirtina interjero dizainerė.

Komodoje galima laikyti ne tik drabužius, bet ir įvairius dokumentus, įkroviklius ar kitus kanceliarinius reikmenis. Tvarkingai viską surūšiuoti padės stalčių skirtukai, rašymo priemonių dėklai ir dėžutės su dangteliais ar be jų.

Kaip greitai ir nebrangiai įnešti jaukumo?

Renkantis lovą, interjero dizainerė siūlo atkreipti dėmesį į modelius su žemu galvūgaliu, nes juos patogu pastatyti bet kur, net po palange. Toks universalus lovos rėmas dienos metu gali tapti sofa ar skaitymo kampeliu – tereikia į sieną atremti keletą pagalvėlių ir pristumti kavos staliuką.

„Jei kambaryje netelpa naktinis staliukas, jį gali atstoti nedidelė prie sienos tvirtinama paveikslų lentynėlė. Ant jos pakaks vietos skaitymo šviestuvui, žadintuvui, mieloms smulkmenoms ar knygoms sustatyti, o tekainuoja keletą eurų“, – dar viena idėja dalijasi interjero dizainerė.

Kad miego naktį niekas netrikdytų, interjero dizainerė ragina miegamąjį įsirengti kuo jaukesnį ir tamsesnį. Šviesos nepraleidžiančios ritininės užuolaidos puikiai saugos kambarį nuo nepageidaujamų saulės spindulių ar gatvės apšvietimo.

„Kalbant apie jaukumą, visada laimi tekstilė. Išsirinkite patinkančius patalynės užvalkalus, kartu įsigykite užtiesalą ir pagalvėlių ar nedidelį kilimą – nuotaika kambaryje pasikeis akimirksniu. Papildomi jaukios šviesos šaltiniai čia taip pat nepamainomi – LED USB ar baterijų šviestuvams net nereikia papildomo elektros lizdo“, – šypsosi IKEA interjero dizainerė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: