Šaltiniečių bendruomenės nuotr.

Įrengta atvira aktyvaus poilsio erdvė Kniaudiškių-Molainių mikrorajono gyventojams – kliūčių ruožas vaikams

Rugsėjo 12 d. Šaltiniečių bendruomenė atvėrė naują aktyvaus poilsio erdvę Kniaudiškių – Molainių mikrorajono gyventojams – kliūčių ruožą vaikams. Projektas finansuotas Maxima LT „Mes – bendruomenė“ lėšomis.

Šaltiniečių bendruomenė vienija Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos mikrorajono, Kniaudiškių – Molainių g.  gyvenamosios vietovės gyventojus.  Mikrorajone gyvena daug jaunų šeimų, kurių vaikai leidžia laisvalaikį bendruomenės įrengtose erdvėse, progimnazijos sporto aikštyne.

Bendruomenė aktyviai rengia projektus, kurių dėka prisideda prie naujų poilsio ir sporto erdvių įrengimo vietos gyventojams Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijai priklausančioje 2,07 ha teritorijoje. Bendruomenės lėšomis yra įrengta lauko treniruoklių aikštelė, lauko stalo teniso stalas, pajautos takas, knygų namelis, varpelių slėnis, atnaujinti lauko aikštyno suoliukai, įrengtos šiukšliadėžės. Gyventojai  šiuo metu naudojasi ir aktyviai leidžia laisvalaikį mikrorajono teritorijoje esančiame gerai įrengtame sporto stadione, įrengtose laisvalaikio praleidimo erdvėse. Ši sporto, poilsio bazė yra mėgstama įvairaus amžiaus bendruomenės narių.

Karantino metu tiek suaugusiųjų, tiek vaikų fizinis aktyvumas gerokai sumažėjo. Nuotolinės kūno kultūros pamokos dažnai vyko ne taip aktyviai, kaip būdavo mokykloje, o ir tėvai ne visada rodė tinkamą pavyzdį savo atžaloms. Fizinio aktyvumo sumažėjimas ateityje gali iššaukti daugybę ligų ir yra stipriai susijęs su psichologine žmogaus būsena. Jei esame fiziškai aktyvūs, esame laimingesni. Be to, pastebėta, kad komunikabilūs vaikai yra fiziškai aktyvesni, todėl reikia suteikti jiems daugiau galimybių komunikuoti su bendraamžiais.

Projekto Maxima LT „Mes – bendruomenė“ lėšomis bendruomenė įrengė kliūčių ruožą vaikams nuo 5 iki 14 metų. Tai saugus, antivandalinis, sertifikuotas kliūčių ruožas priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, skirtas lavinti vaikų bendrą fizinę būklę, viso kūno raumenis, reakciją, koordinaciją. Papildomi užsiėmimai vaikams yra svarbi asmenybės ugdymo dalis, stiprinanti savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą.

Fizinis aktyvumas vaikams reikalingas taip pat kaip maistas ar oras. Judėjimas stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą, gerina psichinę bei fizinę sveikatą. Tai ypač svarbu įvairaus amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir vystosi. Judėdami vaikai patenkina svarbiausius savo poreikius – fizinius, pažintinius, saviraiškos ir kt.

Kniaudiškių – Molainių mikrorajonas yra atitolęs po kelis kilometrus nuo miesto viešų poilsio erdvių, žaidimų aikštelių, parkų, todėl mikrorajono vaikai be tėvų priežiūros retai gali leisti laisvalaikį miesto poilsio erdvėse. Bendruomenės įrengta poilsio erdvė yra saugi, lengvai pasiekiama mikrorajono vaikams. Šaltiniečių bendruomenės ir Kniaudiškių – Molainių mikrorajono vaikai turės galimybę leisti laisvalaikį naujoje lauko erdvėje – kliūčių ruože – nemokamai.

Šaltiniečių bendruomenės narė Vaida Kuodytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: