Iš trečiųjų šalių gaunamoms pašto siuntoms – galimi importo mokesčiai

Per pirmus 9 šių metų mėnesius iš užsienio gyventojai per Lietuvos paštą gavo per 6,6 mln. siuntų. Daugiau nei pusė šių siuntų į Lietuvą atkeliavo ne iš Europos Sąjungos (ES) šalių. Lietuvos paštas ir Muitinės departamentas primena, kad iš trečiųjų šalių gaunamos siuntos gali būti apmokestinamos importo mokesčiais.

„Tarptautinių siuntų srautas dėl vis labiau populiarėjančios elektroninės prekybos kasmet sparčiai auga. Vien šiemet iš užsienio Lietuvos paštas gavo beveik dešimtadaliu daugiau siuntų nei praėjusiais metais. Pusė jų atkeliavo iš Kinijos, kur e. prekybos rinka yra viena iš sparčiausiai augančių. Taigi vis daugiau mūsų šalies gyventojų prekių įsigyja ir paštu siunčiasi iš šios šalies“, – teigė Lietuvos pašto Pašto operacijų tarnybos direktorė Rasa Radzevičienė.

Tarp populiariausių šalių, iš kurių į Lietuvą atkeliauja daugiausia tarptautinių siuntų, yra Kinija, Lenkija, Vokietija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir kaimyninė Latvija.

„Gyventojai turėtų žinoti, kad iš trečiųjų šalių elektroninių parduotuvių, tokių kaip „AliExpress“, „eBay“ ar „Amazon“, pašto siuntose atkeliaujantiems daiktams gali būti pritaikyti importo muito ir kiti mokesčiai. Tokias siuntas paprastai reikia deklaruoti, kad jos patektų į mūsų šalį“, – pabrėžė R. Radzevičienė.

Prekių siuntas, išsiųstas iš trečiosios šalies į ES, leidžiama įvežti be importo muitų, jeigu bendroji visų daiktų pašto siuntoje vertė neviršija 150 eurų. Pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) neapmokestinamos prekės, kurių bendra vertė neviršija 22 eurų. Nuo importo muitų ir PVM mokėjimo neatleidžiami alkoholio gaminiai, kvepalai ir tualetinis vanduo, tabakas ir tabako gaminiai.

„Prieš užsisakant prekių iš užsienio, ypač trečiųjų šalių, elektroninių parduotuvių gyventojams visada rekomenduojame pasiskaičiuoti, ar atsisiunčiamos prekės nebus apmokestinamos, ir įvertinti galimas papildomas išlaidas mokesčiams. Taip pat reiktų būti budriems užsisakant prekių net ir iš ES šalies e. parduotuvių, nes pasitaiko atvejų, kai atsisiunčiami pirkiniai tik iš ES šalyse esančių sandėlių, kuriose laikomos muito mokesčiu neapmokestintos prekės, taigi, importo ir kitus mokesčius tenka susimokėti pirkėjui“, – teigė Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas, laikinai atliekantis generalinio direktoriaus funkcijas, Jonas Miškinis.

Visą informaciją apie pašto siuntomis iš trečiųjų šalių gabenamas prekes ir joms taikomus importo mokesčius galima rasti tiek Lietuvos pašto, tiek Lietuvos muitinės internetinėse svetainėse.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: