Išankstiniai UCI dviračių treko Čempionų lygos kvietimai – dar dešimčiai dalyvių

Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) dviračių treko Čempionų lygos varžybų organizatoriai dar dešimčiai dalyvių įteikė prestižinio renginio išankstinius kvietimus. Likus kiek daugiau nei dviem savaitėms iki naujo formato varžybų, kuriose Lietuvos garbę gins Simona Krupeckaitė ir Vasilijus Lendelis, pradžios paaiškėjo dešimt ištvermės kategorijos rungčių dalyvių, kurių sąskaitoje – net 25 pasaulio čempionų titulai ir penki olimpiniai aukso medaliai. Lapkričio 6 d. itin laukiamos penkių etapų varžybos su šou elementais startuos Maljorkoje, o lapkričio 27 d. geriausi treko dviratininkai rinksis Panevėžio „Cido“ arenoje.

Po šios savaitės pradžioje paskelbtų dvylikos sprinto kategorijos išankstinių kvietimų savininkų, tarp kurių atsidūrė ir penkių olimpiadų dalyvė S. Krupeckaitė ir šiuo metu pasaulio čempionate dalyvaujantis V. Lendelis, dar penki vyrai ir penkios moterys pateko į sąrašą, kuris garantuoja teisę dalyvauti prestižinio renginio ištvermės kategorijos rungtyse (skreče ir eliminavime).

UCI dviračių treko Čempionų lygos penkiuose etapuose Ispanijos saloje, Panevėžyje, Londone ir Tel Avive dalyvaus dabartinis pasaulio čempionas Corbinas Strongas iš Naujosios Zelandijos, viena didžiausių varžybų žvaigždžių – tituluotasis britas Edas Clacy, kuris yra tris kartus olimpinis čempionas, šešis kartus pasaulio ir penkis kartus Europos čempionas.

Prie šios kompanijos prisijungs šešis kartus Europos čempionas Sebastianas Mora iš Ispanijos, dukart pasaulio čempionas Kellandas O’Brienas iš Australijos ir šiuo metu eliminavimo rungties lyderis alžyrietis Yacine Chalelis.

„Dviračių trekas – tai neįtikėtinas spektaklis, kurį dideliam sporto gerbėjų ratui atskleis UCI dviračių treko Čempionų lyga. Tokio renginio laukiau jau seniai ir esu dėkingas, kad būsiu jo dalis“ – sakė C. Strongas.

Moterų kategorijos dalyvių sąskaitoje – ne mažiau svarbių apdovanojimų. 2020 m. Tokijo olimpiados čempionė britė Katie Archibald ir aštuoniskart pasaulio, Europos čempionė olandė Kirsten Wild, kuri Japonijoje pasipuošė bronza, viena kitai sudarys aršią konkurenciją treke. Tris kartus pasaulio čempionė Annette Edmondson iš Australijos, sidabro medalininkė Tokijuje ir dabartinė pasaulio čempionė japonė Yumi Kajihara bei Norvegijos čempionė Anita Yvonne Stenberg taip pat yra pasiryžusios papildyti savo laimėjimų sąrašą įspūdinga metro aukščio UCI dviračių treko Čempionų lygos taure.

„Po 18 mėnesių trukusio varžybų bado labai džiaugiuosi šiuo renginiu. Labai nudžiugau po olimpiados gavusi kvietimą. Nekantrauju vėl išbandyti savo jėgas su aukščiausio kalibro varžovėmis ir pakeliauti po Europą“, – kalbėjo K. Archibald, kurios sąskaitoje – net trys olimpiadų aukso medaliai ir trys pasaulio čempionės titulai.

Netrukus bus paskelbtos dar likusių dviejų ištvermės kategorijos išankstinių kvietimų savininkų pavardės, o galutinis dalyvių sąrašas paaiškės po Prancūzijoje šiuo metu vykstančio Pasaulio dviračių treko čempionato. Iš viso UCI dviračių treko Čempionų lygoje pasirodys 72 geriausi pasaulio dviračių treko meistrai.

Dviračių treko grožiui atskleisti – keturios UCI Čempionų lygos rungtys

UCI dviračių treko Čempionų lygos rengėjai paruošė trumpą ir intriguojančią vos dviejų valandų renginio programą bei atrinko patraukliausias žiūrovų akiai rungtis. Ištvermės kategorijoje sportininkai varžysis eliminavimo ir skrečo rungtyse, pasižyminčiose didele intriga ir dinamika. Eliminavimo rungtyje 18 geriausių dviratininkų iš pradžių važiuos vieną neutralų ratą, po to kiekviename rate bus pašalinama po paskutinį dviratininką, kol galiausiai liks vienas nugalėtojas. Skrečas – tai grupinės lenktynės, kuriose visi dviratininkai važiuos 20 ratų, o laimės pirmasis kirtęs finišo liniją.

V.Krupeckaitė ir V. Lendelis varžysis sprinto kategorijoje, kurioje dviratininkai važiuos keirino ir sprinto rungtyse. Japonų itin mėgstamoje keirino rungtyje dviratininkai seks pagal moderatorių, kuris pamažu didins tempą ir galiausiai pasitrauks iš treko. Tuomet prasidės įtampos ir greičio drama: dalyviai pradės sprinto varžybas, kuriose svarbus ne tik greitis, bet ir taktika, geros padėties užsiėmimas. UCI dviračių treko Čempionų lygos sprinto rungtyje į šešis pogrupius suskirstyti 18 dviratininkų važiuos po tris ratus, šeši geriausi pateks į pusfinalį, po kurio du geriausi kausis finale. Kiekvienoje iš šių rungčių sportininkai rinks įskaitinius taškus, o čempionai gruodžio 11 d. paaiškės paskutiniame etape Tel Avive.

Be intriguojančių rungčių, UCI dviračių treko Čempionų lyga žiūrovus arenose ir prie televizijos ekranų bandys pavergti specialiaisiais vaizdo ir garso efektais, interaktyviai pateikta rungtynių statistika didžiuliuose ekranuose bei kitais naujausiais technologiniais sprendimais.

UCI dviračių treko Čempionų lyga (angl. UCI Champions League) – intriguojančios, naujos kartos prestižinės dviračių treko varžybos su šou elementais, kuriose dėl pusės milijono prizinio fondo varžysis geriausi pasaulio treko atletai, o žiūrovai mėgausis specialiais garso, šviesų efektais bei unikalia naujo formato renginio patirtimi. Lapkričio 27 d. treko Čempionų lygos varžybų aistras galės išvysti ir Lietuvos sporto mėgėjai, mat antras iš penkių naujo formato varžybų etapų bus surengtas vienintelėje Baltijos šalyse olimpinio standarto dviračių treką turinčioje Panevėžio „Cido“ arenoje, bilietus į renginį platina tiketa.lt.  Lapkričio-gruodžio mėn. penkiuose Čempionų lygos etapuose, kurie be Panevėžio vyks kurie be Panevėžio vyks Maljorkoje, Londone ir Tel Avive, 72 tituluočiausi treko sportininkai, tarp kurių ir pasaulio rekordininkė, čempionė S. Krupeckaitė bei 2020 m. Europos čempionato bronzos medalininkas V. Lendelis, kovos dėl įskaitinių taškų treko sprinto ir ištvermės kategorijose. Čempionais taps ir prizinį fondą susižers visuose etapuose daugiausiai taškų surinkę dviratininkai (-ės). Planuojama, kad novatoriško formato varžybos prie TV ekranų sutrauks daugiau nei 150 mln. žiūrovų visame pasaulyje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: