Išmanios Velykos: nuo virtualių sveikinimų iki skambučio velykiniam zuikučiui

Nors šiemet Velykas vėl švęsime per atstumą, sukurti smagią šventinę nuotaiką galime ir nuotoliniu būdu. Tam prireiks tik kelių išmanių sprendimų.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi išmaniais patarimais, kurie padės pasiruošti Velykoms paprasčiau.

Išsiųskite virtualius atvirukus, nuotraukas ir sveikinimus

Kadangi Velykas švęsime atskirai, savo artimuosius ir draugus nustebinkite nuoširdžiais pavasariškais atvirukais. Juos lengvai paruošite įsidiegę vartotojų pamėgtą „PicCollage Grid & Photo Editor“ nuotraukų redagavimo ir atvirukų bei koliažų kūrimo programėlę. Čia rasite specialių velykinių rėmelių, lipdukų ir užsklandų nuotaikingoms nuotraukoms. 

Aplikacija naudotis labai paprasta – pasirinkite patikusį rėmelį ar foną, įkelkite nuotrauką iš savo telefono nuotraukų albumo, pridėkite papuošimų arba užrašykite sveikinimo tekstą ir išsisaugokite paruoštą atviruką. Tuomet galėsite greitai ir paprastai jį persiųsti savo pasirinktiems kontaktams.

Planuojantiems surengti virtualius Velykų pusryčius ar popietę, pravers speciali elektroninių pakvietimų aplikacija „Invitation Card Maker“. Joje rasite daugybę jau paruoštų pakvietimų ir sveikinimų šablonų Velykų tema. Beliks išsirinkti labiausiai patikusį, pakoreguoti tekstą arba įklijuoti savo pasirinktą nuotrauką, ir išsiųsti artimiesiems.

Bendraukite vaizdo skambučiais

Net jei per Velykas būsite skirtinguose miestuose ar šalyse, galite lengvai visus suburti prie vieno virtualaus švenčių stalo. Tai padės padaryti mėgstamos vaizdo konferencijų platformos ir specialios bendravimo aplikacijos.

Padėkite virtualiai šventei pasiruošti ir savo vyresniems artimiesiems. Jiems bus patogiausia, jei visą programėlės parsisiuntimo, įsirašymo ir naudojimosi procesą aptarsite žingsnis po žingsnio – tai leis geriau ir aiškiau suprasti, kaip aplikacija veikia.

Daug tokių edukacinių vaizdo įrašų užsienio kalbomis galite rasti internete, o lietuviškas vaizdo pamokas senjorams galite peržiūrėti „Youtube“ socialiniame tinkle, „Tele2 Lietuva“ kanale, patarimų skiltyje. Čia senjorai gali išmokti naudotis „Facebook Messenger“, „Skype“, „WhatsApp“, „Viber“ ir „Instagram“ aplikacijomis, susikurti el. pašto „Gmail“ paskyrą ar įsirašyti „Google Chrome“ naršyklę.

Suplanuokite šventinį meniu

Velykos – puikus metas eksperimentams virtuvėje. Be margučių, ant Velykų stalo atsiras vietos ir kitiems pamėgtiems arba naujiems patiekalams ir desertams. Tam, kad juos išsirinkti būtų lengviau, verta pasitelkti išmanius pagalbininkus, pavyzdžiui, puikiai vertinamą išmaniąją maisto gaminimo programėlę „Kitchen Stories“.

Joje rasite daugybę originalių receptų su tiksliomis gaminimo instrukcijomis, o į paiešką įvedę raktinį žodį „Easter“ (liet. Velykos), galėsite rinktis iš įvairių velykinių patiekalų ir kepinių. Be to, čia galite ne tik naudoti kitų sukurtus receptus, bet ir įkelti savo receptą – galbūt būtent jis bus ruošiamas kitos šeimos šventiniams pietums ar vakarienei.

Tuo tarpu išvirti tobulus kiaušinius padės tam skirtos „Egg Timer“ aplikacijos, veikiančios išmanaus laikmačio principu. Programėlė jūsų paprašys pasirinkti ketinamo virti kiaušinio dydį arba svorį, pažymėti numanomą temperatūrą ir norimą rezultatą. Tuomet beliks panardinti kiaušinį į šaltą vandenį, paspausti „Start“ (liet. Pradėti) mygtuką ir laukti kada laikmatis nuskambės ir praneš, kad jūsų kiaušinis jau paruoštas.

Pradžiuginkite vaikus

Į Velykų laukimą įtraukite ir mažuosius – nustebinkite juos velykinio zuikučio skambučiu. Tam tereikia į išmanųjį telefoną įsidiegti aplikaciją „Call Easter Bunny“. Tiesa, šis Velykų šventės personažas kalba tik angliškai, todėl tėvams patartina taip pat dalyvauti pokalbyje ir, prireikus, išversti jo žodžius.

Aplikacija veikia labai paprastai – nustatykite laiką, kada norite sulaukti zuikio skambučio, ir stebėkite vaiko reakcijas. Animuotas gyvūnėlis paklaus mažylio vardo, pagirs jį už gerą elgesį ir pažadės dovanų. Be to, pokalbį su zuikučiu galėsite įsirašyti, perklausyti vėl arba pasidalinti juo su artimaisiais. Kitoje panašaus tipo aplikacijoje „Call Easter Bunny Voicemail“ zuikučiui galėsite ne tik paskambinti, bet ir parašyti. Jis jums atsakys, užduos kelis klausimus ir palinkės gražios šventės.

Vaikus taip pat pradžiugins populiarus velykinis žaidimas „Easter Sweeper“. Jame gausu šventinių atributų – šokoladinių saldainių figūrėlių, pavasario gėlių, auksinių kiaušinių, saldainių ir kitų gėrybių. Žaidimas turi daug skirtingų lygių, be to, čia skamba nuotaikinga muzika, kuri yra papildoma įvairiais garso efektais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: