Išradingoji Liudmila Jankot – savo pašaukimą atradusi floristikoje gėrį skleidžia kitiems

Gėlės – tai grožis, džiaugsmas, prisipažinimas meilėje, pagarba. Gėlės gali būti ne tik dovana, bet ir kasdienio darbo dalis. Kasdienio, bet ne monotoniško darbo dalis. Floristo veikla – tai kūryba, ieškojimai, noras nustebinti, sužavėti: tai daugybė kalendoriuje nepažymėtų švenčių, o klientai dalinasi savo džiaugsmu, liūdesiu, viltimis. Puokštei sukurti reikia fantazijos ir pastangų, kad prabiltų spalvos, formos, kad vieni augalai derėtų prie kitų.

Glamelijos floristė Liudmila Jankoit atsargai nukerpa rožės spyglius, kad spygliai nesužeistų jaunos mergaitės pirštų, komponuoja baltus žiedus, kad tik baltas gedulo liūdesys suptų tą, kuris išeina amžino poilsio, ryškios gėlės – užtekančiai sporto ar scenos žvaigždei.

Unikali puokštė pasako – ji tau, kuri esi vienintelė, kurią kažkas norės pasitikti prie altoriaus. Apie tą ypatingą floristo darbą ir kalbamės su Liudmila Jankoit – floriste, kurios mintis, jausmus ir vaizduotę pavergė gėlės. Teiraujuosi, kiek floristikoje romantikos, o kiek skaudžių spyglių. Mano pašnekovė nusišypso.

Nuo ko prasidėjo jūsų, kaip floristės kelias?

Nebuvo taip, kad nuo kažko prasidėjo. Tiesiog visada buvo įdomu, koks tai darbas, kaip viskas daroma. Pačiai norėjosi pabandyti daryti puokštes, jas kurti. Man visada atrodė, kad tai sunkus ir skrupulingai kruopštus darbas.

Kodėl floristika, o ne kita veiklos sritis?

Floristika todėl, kad esu labai emocingas žmogus ir būtent šioje veikloje galiu išreikšti savo emocijas, mintis. Mėgstu bendrauti su žmonėmis, kurti puokštes pagal jų norus.
Nepaisant to, kad tai sunkus darbas, aš vis tiek laiminga, kad pasirinkau tokią profesiją. Nesvarbu, kas darosi už lango, darbe visada šviesu ir jauku.

Kaip pamilti gėlės?

Kai gyveni ir džiaugiesi kiekviena diena, tai ir myli gėles ir viską, kas gyvą aplinkui.

Jūs kuriate iš gėlių gražias kompozicijas, sakykite, kaip sukurti gražia puokštę?

Jeigu darau puokštę klientui, tai maksimaliai bendrauju su juo, įsiklausau į jo norus ir visas jo mintis įdedu į tą puokštę. Jeigu darau puokštę vitrinai, į ją įdedu visas savo emocijas, tada pačiai įdomu, kokia ji taps.

Kokios gėlės jums patinka labiausiai?

Kalbant apie meilę gėlėms, tai myliu visas gėles, bet labiausiai rožes. Ne šiaip sau rožė yra gėlių karalienė.

Ar florisitika tapo jūsų gyvenimo tikslu?

Čia ne gyvenimo tikslas, o gyvenimo prasmė. Nesvarbu, ar aš atostogauju, ar namie ar darbe, visada domiuosi puokštėmis, gėlėmis, gėlių kompozicijomis.

Kaip nustebinti savo mylimą žmogų?

Nebūtina dovanoti daug gėlių, kad žmogus jaustųsi mylimas. Kartais net viena gėlytė priverčia nusišypsoti ir jaustis mylimam.

Kas jums yra geras floristas?

Geras floristas ne tas, kuris suriša puokštę, o tas, kuris rūpinasi gėlėmis, paaiškina kaip jomis rūpintis, tvarko jas, kad ilgiau laikytųsi. Nes mūsų darbe svarbiausia, kad klientai būtų laimingi ir visada pas mus sugrįžtų.

Jūsų palinkėjimas skaitytojui

Linkiu, kad jūs pirktumėte gėlių ne tik per šventes, bet ir tiesiog tam, kad save pamaloninti.

Fotografė – Gita Šidlauskaitė / Glamelijos archyvas
Parengė – Mindaugas Jonušas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: