TV3

Išskirtinė moteris M. Dubickienė į Ukrainą teikti pagalbos vyko net 108 kartus: prabilo apie karo realybę

Šį sekmadienį TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ lankysis neeilinė viešnia, verslininkė Marija Dubickienė. Fondo „Saulės smiltys“ įkūrėja ne tik dalinsis ilgamete patirtimi, sukaupta teikiant paramą tuberkulioze sergantiems vaikams ar karo Ukrainoje nualintiems žmonėms, bet ir papasakos apie šiurpą keliančią išvyką į Afriką.

Motinos dienos rytą laidos vedėja Kristina Rimienė kalbins verslininkę, trijų vaikų mamą M. Dubickienę. Moteris užaugino ne tik savo vaikus, bet nepagailėjo savo asmeninio laiko ir pastangų tam, kad sukurtų geresnes sąlygas ir skurdžiai gyvenantiems, tuberkulioze sergantiems vaikams.

Pašnekovė laidoje papasakos, kas ją dar 2005 metais paskatino įkurti fondą „Saulės smiltys“. „Susitikusios su draugėmis kalbėjome apie tai, kokio lygio yra ligoninės, kokios baisios palatos bei kodėl nevykdoma prevencija“, – tai, kaip tuometinės sąlygos ligoninėse kėlė šiurpą, prisimins Marija.

Šiuo metu aktualiausia fondo misija – pagalba Ukrainai. Marija laidoje paaiškins, kaip keičiasi fondo veiklos sritys priklausomai nuo į jį ateinančių savanorių bei paramos reikalaujančių situacijų. O pati moteris Ukrainoje lankėsi net 108 kartus! Pašnekovė atskleis, su kokiomis užduotimis keliauja į karo zoną bei papasakos apie padėkas ir ordinus, gautus už pagalbą armijai.

Teikiant paramą karo alinamai valstybei, tenka iš arti susidurti su brutalia karo realybe. Marija laidoje dalinsis išgyvenimais ir prisiminimais apie slegiančius patyrimus bei papasakos, kaip stengiasi tvarkytis su mintimis apie žuvusius žmones, kuriuos teko pažinti. Moteris atskleis, dėl kokios priežasties teko stabdyti tolimesnę konvojų, vežančių pagalbines priemones, kelionę. „Daugelio vaikų, tėvų, žmonių Ukrainoje jau nebėra“, – kalbės pašnekovė.

Tačiau Vaikų gynimo dienai verslininkė vėl ruošia Ukrainai konvojų su parama, kuri bus skirta karo išvargintiems žmonėms.

Prieš pradėdama paramą Ukrainai, M. Dubickienė keliavo ir į dar tolimesnes šalis. Moteris laidoje papasakos apie mėnesį trukusią kelionę su dukra. Ji atskleis, kokias visai ne turistines vietas jos aplankė bei kokių įspūdžių iš ten parsivežė.

O praėjus vos mėnesiui po jų sugrįžimo, moteris jau turėjo surinkusi komandą, pasiryžusią su ja leistis į kelionę bekelės džipais. Verslininkė laidoje papasakos, kokiu tikslu pasirinko būtent tokį kelią ir kokie iššūkiai bei praradimai lydėjo bendrakeleivius.

Verslininkė yra apkeliavusi nemažą dalį pasaulio, o viena įsimintiniausių tapo kelionė į Čadą. Išvyka buvo įspūdinga ne tik dėl pamatytų vaizdų, bet ir dėl potyrių, kurie buvo toli gražu ne patys maloniausi.

„Vietinis karys, ant smėlio ropojant skorpionams, vykdė mūsų apklausą“, – apie šioje šalyje patirtą nesvetingą išlydėjimą pasakos Marija, o kaip pavyko išsisukti iš keblios situacijos, ji atskleis laidoje.

Marija – ne tik veikli moteris, bet ir pati tikriausia ekstremalė. Be kelionių ir paramos fondų, ji yra dalyvavusi ir Dakaro ralyje. „Man buvo įdomu, kiek žmogus gali išgyventi užribyje“, – kalbės ji.

Pašnekovė papasakos, kokios žmonių savybės, kurias jai ne kartą teko stebėti tiek fronte, tiek ralyje, ją žavi labiausiai. O taip pat verslininkė pasidalins, kas suformavo tokį jos požiūrį į gyvenimą, žmogų, meilę pasauliui ir kelionėms.

Į pagalbą likimo nuskriaustiesiems skubančią Mariją ir pačią buvo ištikusi nelaimė – skydliaukės vėžys. Pašnekovė laidoje papasakos apie sunkiu laikotarpiu patirtas emocijas ir kas suteikė taip reikiamos psichologinės pagalbos. „Tuometinis draugas man sakė: „Ko tu čia pariniesi, miršta tik 7 procentai“, – juoksis prisiminusi moteris.

Pašnekovė laidoje atkreips dėmesį į tai, jog vis rečiau pastebime kitus žmones, jų poreikius ir emocijas. Tačiau pačios verslininkės apatiška pavadinti tikrai nepavyktų – istoriją dar ir apie tai, kaip Marija įsivaikino dukterį, išgirsite sekmadienį laidoje.

„Floristiniame deserte“ – šventinis stalo papuošimas Motinos dienos proga

Motinos dienos proga dažnai dovanojame mamoms gėles įvairiausiomis formomis: pavienius žiedus, puokštes, vazonines gėles bei lauko augalus. Tačiau šį kartą laidos vedėja ir floristikos dizainerė K. Rimienė pasiūlys gėles mamai ne dovanoti, o kartu praleisti rytą komponuojant gėlėtą stalo puošmeną.

Kompozicijai sukurti dizainerė naudos kalijas, vėdrynus, astrantijas bei keletą rūšių žalumų: asiūklius, flexigrass, geltonojo kiškiapaparčio lapus. Viską komponuoti ji pasirinks ant plokščio, apvalios formos indo, naudodama keletą to paties kolorito, įvairių dydžių vazų.

Tam, kad viskas derėtų tarpusavyje, šiame kūrybos procese patartina rinktis tokias vazas, kurios derėtų tarpusavyje – būtų kuo panašesnių atspalvių, nemargintos. O jei jos pagamintos iš skirtingų faktūrų, tuomet jas turėtų sieti tam tikros detalės.

Renkantis gėles, visada verta atsižvelgti, kokie žiedai ir spalvos yra mėgstamos su švente sveikinamos mamos. Laidos vedėja šį kartą rinksis naudoti monochrominės spalvų gamos gėles – jos kuriamoje kompozicijoje dominuos rožiniai atspalviai.

Kristina komponuos gėles į rausvas, skirtingų dydžių ir faktūrų vazas: aukštas keramikines bei mažas stiklines. Nepamirškite ir žalumos – tam, kad įprastai tiesios formos asiūklių stebai taptų plastiškesni, panaudodama floristinę vielutę, dizainerė suteiks jiems norimą, lenktą formą. Kartu su mama kuriant tokią kompoziciją ne tik turėsite unikalią stalo puošmeną, bet ir praleisite daug neįkainojamo laiko kartu.

 „Pasaulis pagal moteris“ – jau šį sekmadienį, 10 val. tik per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: