Foto Vaclovo Krikščiūno

Išvyka link Puziniškio

Gegužės 7 dieną sukako 120 metų nuo spaudos draudimo rašyti, spausdinti lotyniškomis raidėmis. Tą antradienį Panevėžio rajono Paįstrio TAU universiteto studentai su dekanu Vaclovu Krikščiūnu kaip tik ir vyko į Smilgius, Puziniškį.

Smilgiuose pasitiko Smilgių vyresn. bibliotekininkė Almonija ir mokytoja Laima. Lankėme knygnešių, Bernardo Bučo tėvų kapus. Matėme B. Bučo skulptūrinį paminklą ant tėvų kapo bei kitą puikų monumentalų paminklą. Jos palydėjo ir į Smilgių bažnyčią, kurioje grožėjomės unikaliais altoriais ir paveikslais. Kalbėjo Smilgių Šv .Jurgio bažnyčios klebonas Eugenijus Staleronka. Atminčiai nusifotografavome. Aplankėme šventoriuje palaidoto ilgamečio klebono Petro Kuzmicko (1910-2012) kapą.

Parymojome prie paminklo su prasmingu įrašu: LAISVĖ – krauju iškovojama, darbu išsaugoma, vienybėje išlaikoma. Jos pasakojo prie paminklo knygnešiui Antanui Bataičiui. Lankėme Panevėžio rajono garbės piliečio Kęstučio Vaičiūno paveikslų galeriją. Buvome maloniai sutikti ir pavaišinti menininko ir jo žmonos Aldonos. Sužavėjo paveikslai, įamžinę istorinius, gamtos paminklus.

Lankėme Puziniškyje esantį Petkevičių raudonų plytų senovinį pastatą, kuriame yra puiki muziejinė ekspozicija. Buvome supažindinti su eksponatais, džiaugėmės autentiška aplinka. Buvome pavaišinti gardžia koše, karšta arbata;

Ona Striškienė, Panevėžio rajono Paįstrio TAU universiteto studentė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: