BTV nuotr.

IT specialistui laimėti 10 tūkstančių eurų keičia gyvenimą: investuos į unikalų braškių ūkį

Ernest Ekhardt iš Vilniaus – įkvepiantis pavyzdys, kad gyvenime reikia nenustoti ieškoti savęs ir ryžtingai imtis veiksmų, jeigu norisi gyventi kitaip. Net kelis kartus visiškai darbo sritį pakeitęs vyras ryžosi ir dar vienai avantiūrai – sudalyvavo muzikiniame TV žaidime „Aš matau tavo balsą“, kad laimėtų pinigų investicijai į kitokį braškių ūkį.

Nuo medicinos iki sodininkystės

Savo karjerą Ernest pradėjo nuo medicinos srities. Baigęs mokslus kurį laiką dirbo viename darželyje, kur buvo atsakingas už sveiko mitybos raciono planavimą ir kitus su mityba susijusius klausimus. Vis dėlto, po kurio laiko Ernest nusprendė, kad ši sfera – ne jam. „Pats darbas tikrai prasmingas, tačiau supratau, kad man labiau norėtųsi dirbti sau – pačiam planuoti laiką, nebūti prie nieko pririštam. Todėl persikvalifikavau ir „nukeliavau“ į IT sritį: ėmiau programuoti internetinius puslapius“, – pasakoja Ernest. Ir nors programavimas daug kam – svajonių specialybė, Ernest prisipažįsta, kad laisvės joje jam vis tiek neužteko, kažkas buvo ne taip, kaip norėtųsi.  Tačiau, ko tiksliau trokšta jo širdis, Ernest suprato  tik vėliau – beveik atsitiktinai.

„Sugalvojau miesto sąlygomis sau ir vaikui užsiauginti braškių. Vis mąsčiau, kaip tai padaryti su kuo mažiau vargo ir nusprendžiau įsirengti vertikalias lysves, kurias susiprojektavau pats. Pasiteisino, patiko, pagalvojau – kodėl gi neišplėtus savo braškių ūkelio“, – šypsosi Ernest, kuriam šis hobis jau taip patinka, kad mielai jį paverstų pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. „Dienų dienas leidžiant prie kompiuterio, supratau, kokia vertybė yra gamta ir galimybė joje praleisti kuo daugiau laiko. Būtent taip ir norėčiau gyventi“, – sako Ernest.

Laimėti 10 000 Eur padėjo Žilvinas Žvagulis

Televizijos žaidime Ernest dalyvavo pirmą kartą gyvenime, todėl  prieš filmavimą labai jaudinosi. Ir nors su muzika šiek tiek sąsajų turėjo (groja gitara)  prisipažįsta, kad blogus dainininkus atskirti nuo gerų buvo labai sunku. „Netikėjau, kad laimėsiu 10 000 Eur. Iš tiesų, labai padėjo muzikinis detektyvas Žilvinas Žvagulis – jis davė labai konkrečių, aiškių patarimų ir įžvalgų, kurių ir klausiau ir kurie dažniausiai pasiteisino“, –  garsiam atlikėjui dėkoja Žilvinas. Laimėtus pinigus Ernest žada skirti savo ūkio plėtimui. „Nemažai kainuoja vertikalios lysvių konstrukcijos, kurias perku iš statybinių medžiagų parduotuvių, tai ir yra pagrindinė investicija. Visa kita veikia labai paprastai: vertikalias lysves patogu laistyti ir prižiūrėti, nereikia daug ravėti, ir svarbiausia – nereikia lankstytis skinant“, –  apie unikalią vertikalių lysvių konstrukciją pasakoja Ernest. Jo žiniomis, taip auginamos braškės – vienintelės Lietuvoje. „Šį principą pamačiau kažkur internete, tačiau iš esmės daug keičiau ir tobulinau, nežinau, ar dar kur nors yra taikoma ši technologija“, –  sako Ernest. Ar naujam laidos dalyviui pavyks pakartoti Ernest sėkmę bus galima pamatyti laidoje „Aš matau tavo balsą“, kuri vyks nauju laiku – šeštadienį, 19.30, per BTV.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: