Įtartinos silkės: muitininkai žuvies krovinyje rado 1,5 mln. eurų vertės rūkalų kontrabandą (nuotraukos)

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl antradienį Kybartuose sulaikytos didelės cigarečių kontrabandos. Rentgeno kontrolės sistema patikrinus vilkiku iš Rusijos Kaliningrado srities gabentą šaldytą žuvį, paaiškėjo, kad didesnę krovinio dalį sudaro cigarečių kontrabanda – iš viso rasta daugiau nei 420 tūkst. įvairių rūšių rūkalų, kurių vertė viršija 1,5 mln. eurų.

Vasario 23–iąją, apie 2 val. nakties, į Kybartų kelio postą krovininiu vilkiku „Daf“ atvažiavęs Rusijos pilietis deklaravo tranzitu per Lietuvą į Rusiją ketinantis vežti šaldytos žuvies krovinį – 23,6 tonas Baltijos silkės. Tačiau Kauno teritorinės muitinės pareigūnams patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad puspriekabėje realiai tėra vos pusė deklaruoto krovinio – apie 10 tonų šaldytos žuvies. Likusią dalį užėmė cigarečių kontrabanda – žuvis ir rūkalai buvo sukrauti pramaišiui, „sumuštinio“ principu, sudedant vieną silkių dėžių eilę, o kitą eilę jau formuojant iš cigarečių dėžių.

Iš viso rastos 843 dėžės (421 500 pakelių) penkių rūšių cigarečių: „Dove Compact Platinum“, „Dove Superslims Platinum“, „Dove Gold Compact“ ir „Rominta“. Bendra šių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 1,5 mln. eurų.

Cigaretės buvo sulaikytos, MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Vilkiko vairuotojui, kuris prisipažino vežęs kontrabandą, skirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas.

Tai vienas didžiausių cigarečių kontrabandos sulaikymų šiemet Lietuvos muitinėje, kurios pareigūnai, dar nepasibaigus antram metų mėnesiui jau sulaikė maždaug 1,7 mln. pakelių kontrabandos (jos vertė su mokesčiais – apie 6 mln. eurų).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: