www.zygintas.com / Žyginto Jurevičiaus nuotr.

Įveikus bandomąjį žygį paaiškėjo projekto „Misija Sibiras‘16“ galutinė komanda

Projekto „Misija Sibiras“ organizatoriai, paskelbę atranką į 2016-ųjų metų ekspediciją, sulaukė daugiau nei 800 norinčiųjų tapti projekto dalyviais. Iš jų 76 asmenys buvo atrinkti į bandomąjį žygį, o po žygio prabėgus keturioms dienoms, projekto organizatoriai skelbia galutinę šių metų komandą, kuri savo misiją vykdys Rusijos Federacijoje, Igarkoje.

Praėjusį savaitgalį bandomojo žygio dalyviams teko akis į akį susidurti su nelengvu iššūkiu. Per dvi dienas teko įveikti 50 kilometrų atstumą, keliaujant paupiais, kalvomis ir pelkėmis. Svarbus čia buvo ne tik atstumas, bet ir nuveikti darbai. Bandomojo žygio dalyviai, kartu su „Macevos“ organizacija skaitmenizavo ir atkūrė itin dideles senąsias žydų kapines Trakuose. Taip pat buvo sutvarkytos ir karaimų kapinaitės.

Bandomojo žygio dalyviams įveikus numatytą atstumą, kitas iššūkis laukė projekto „Misija Sibiras“ organizatorių, mat jiems iš 76 norinčiųjų dalyvauti reikėjo atrinkti galutinę 16-os žmonių komandą. „Bandomajame žygyje organizatoriams svarbus ne tik fizinis dalyvių pasiruošimas, bet ir jų gebėjimas būti komandos dalimi. Tad kartu su dalyviais eidami žygyje siekėme pastebėti ne stipriausius, o geriausiai bendradarbiauti gebančius žmones.“ – sakė projekto organizatorius, labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Ignas Rusilas. Projekto organizatoriai skelbia ir sveikina galutinę „Misija Sibiras‘16“ komandą:

 1. Andrius Tapinas
 2. Airida Narkutė
 3. Arnas Zmitra
 4. Arnoldas Fokas
 5. Ingrida Meškinytė
 6. Justina Bezaraitė
 7. Karolina Tamašauskaitė
 8. Karolis Žemaitis
 9. Krista Sabaitytė
 10. Lukas Jankūnas
 11. Lukas Paltanavičius
 12. Martynas Grašys
 13. Monika Lukoševičiūtė
 14. Simonas Jazavita
 15. Ugnė Karaliūnaitė
 16. Vaidotas Steponavičius

Atrinkti dalyviai į ekspediciją tradiciškai iškeliaus liepos 17-tą – Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Iki ekspedicijos pradžios kiekvienas iš Jūsų galite tapti „Misija Sibiras‘16“ dalimi, paaukodami projekto įgyvendinimui. Tai padaryti galite projekto paskiroje portale Aukok.lt, arba siųsdami SMS žinutę numeriu 1405, įrašę tekstą 1255 (auka 2 €).
Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ įgyvendinamo projekto „Misija Sibiras“ metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su dar ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistas kapavietes. Nuo 2006 m. savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 11 000 jaunų žmonių, suorganizuota 14 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: