k/c Garsas nuotr.

Izraelio kinas pradeda kelionę po Lietuvą

Paskutinį vasaros mėnesį Lietuvoje prasideda projektas „Izraelio kinas tavo mieste“. Izraelio ambasada, bendradarbiaudama su vietos bendruomenėmis ir švęsdama daugiau nei 30 metų trunkančius Lietuvos ir Izraelio diplomatinius santykius, daugiau nei trisdešimtyje miestų ir miestelių surengs nemokamus Izraelio filmų seansus. Šiemet žiūrovams bus pristatyti trys skirtingais laikotarpiais sukurti filmai – „Blaumilcho kanalas“, „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ bei „Abulelė“.

Retrospektyvą atidarys rugpjūčio 10-ą dieną Panevėžyje rengiamas filmo „Blaumilcho kanalas“ (rež. Ephraim Kishon) seansas. 1969-aisiais sukurta komedija – kultinis Izraelio kino filmas, pašiepiantis biurokratiją ir kasdienio gyvenimo beprotybę. Projekto atidarymo metu žiūrovai ne tik galės mėgautis legenda tapusia kino klasika, bet taip pat skanauti „izraelietiškais spragėsiais“ – kultiniu Izraelio užkandžiu „BAMBA“, specialiai atgabentu atidarymo svečiams.

Šiemet žiūrovai taip pat galės išvysti fantastinį filmą visai šeimai „Abulelė“ (Rež. Jonathan Geva, 2015) apie berniuko ir mistinės būtybės draugystę. Juk kiekvienam vaikui reikia tikro draugo. Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Visoje Lietuvoje taip pat bus rengiamos ukrainiečių bendruomenėms pritaikytos šio filmo peržiūros su ukrainietiškais subtitrais!

Romantinių dramų megėjams – keturis apdovanojimus Izraelio ir tarptautiniuose festivaliuose pelnęs filmas „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ (rež. Avi Nesher, 2004) apie dviejų į Izraelį atvykusių merginų, indės ir prancūzės, draugystę bei meilės romaną. Filme taip pat nagrinėjami sunkumai ir netikėtumai, kylantys integruojantis šeimoms iš skirtingų etninių terpių, jų kova su imigracija ir prietarais.

„Izraelio kinas – vienas mūsų vertingiausių eksportų, kurį labai myli ir vertina Lietuvos auditorija. Ankstesniais metais Izraelio filmus pamatė tūkstančiai žiūrovų skirtinguose, net atokiausiuose Lietuvos kampeliuose. Tikimės, kad naujasis paketas iš Izraelio kino aukso fondo sudomins ne tik pamilusius tradicija tapusias filmų peržiūras, bet ir pritrauks dar platesnę kino mėgėjų auditoriją” – sako Izraelio ambasadorės pavaduotojas Erez Golan.

Artimiausi „Izraelio kinas tavo mieste“ seansai:
Rugpjūčio 10 d. „Abulelė“ Palangoje
Rugpjūčio 10 d. 18 val. „Blaumilcho kanalas“ Panevėžyje
Rugpjūčio 16 d. 21 d. „Plaumilcho kanalas“ Trakuose
Rugpjūčio 24 d. 18 val. „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ Panevėžyje
Rugpjūčio 31 d. 18 val. „Abulelė“ Panevėžyje

Nemokamus kino seansus planuojama surengti daugiau nei trisdešimtyje savivaldybių, tarp jų – Varėna, Gargždai, Jurbarkas, Druskininkai, Nida, Zarasai, Kėdainiai, Birštonas, Alytus ir kt. Filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Informacija apie artėjančius renginius bus skelbiama Izraelio ambasados Facebook paskyroje „Izraelis Lietuvoje“.

Linkime malonių įspūdžių!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: