J. Miltinio dramos teatre – pasaulį apkeliavęs šokio spektaklis „Godos“

Spektaklis nepalieka abejingų

Lapkričio 28 dieną į Juozo Miltinio dramos teatrą atvyks retas svečias. Su vienu geriausių šokio spektaklių „Godos“, Panevėžyje svečiuosis Kauno šokio teatras „Aura“.

Šį šokio spektaklį sėkmė lydėjo nuo pat jo sukūrimo. Po pasirodymo festivalyje „Vaidiname žemdirbiams 2016“ Rokiškyje, „Godos“ buvo pripažintos geriausiu metų spektakliu. Netrukus pasipylė kvietimai šokti spektaklį užsienio teatrų ir festivalių scenose.

Kauno šokio teatras „Aura“ su šiuo spektaklių gastroliavo Norvegijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Turkijoje, Vokietijoje, Indijoje, Italijoje, Lenkijoje.

Spektaklį lydi didžiulis žiūrovų susižavėjimas. Net išlepusi Florencijos publika, festivalio organizatorių nuostabai, šokėjus į sceną nusilenkti kvietė keletą kartų. Vokiečių publika iš pasitenkinimo trypė kojomis, o šokio kritikai rašė: „Kvapą gniaužiantis reginys”, “Nėra žodžių apibūdinti stebuklui, kurį šįvakar matėme”.

Beje, jau keletą metų šokio teatro „Aura“ trupė yra tarptautinė. Spektaklyje „Godos“ išvysime šokėjas ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Italijos, Kinijos, Prancūzijos.

Susipina praeitis, dabartis ir ateitis

Spektaklis „Godos“ sukurtas atsispiriant nuo lietuvių šnekamojoje kalboje jau nebenaudojamo žodžio. Tačiau jame „įaustos“ reikšmės įkvėpė žymią lietuvių choreografę Birutę Letukaitę ir  choreografes Anne Ekenes bei Pia Holden (Norvegija) sukurti dviejų dalių šokio spektaklį „Godos“, kurio pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir ateities pasaulio vizijos.

Norvegijos kūrėjos  žodį „godos“ interpretuoja kaip „širdies dainą“, tuo tarpu lietuviškosios dalies inspiracija – gaivališka praeitis ir jos atspindžiai šiandienos žmoguje.

Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu, primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime rytoj.

„Šį pastatymą galima įrašyti į pačių kūrybiškiausių „Auros“ spektaklių sąrašą“, – tvirtina Lietuvos šokio kritikai. Panevėžiečiai – nepraleiskite retos progos!

Kauno šokio teatras „Aura“

Šokio spektaklis  GODOS (chor. Birutė Letukaitė, Anne Ekenes, Pia Holden)

Kada: Lapkričio 28 d. 18 val.

Kur: Juozo Miltinio dramos teatras, Laisvės al. 5, Panevėžys.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: