Jaunieji ieško savojo stiliaus

Džiugu. Jau trečiąjį pavasarį į jaunųjų kūrėjų tribūną „Nevėžis“ kyla turintieji ką pasakyti vaikai ir jaunuoliai. Balandžio mėnesio puslapio viešnios – prozininkės iš „Minties“. Iš tikrųjų, atsitiktinai ar ne, tačiau jų kūryba tikrai tinka prie gimnazijos pavadinimo.

Ir Marijai Petraitytei, ir Karolinai Mikoliūnaitei, ir Jovitai Jasėnaitei svarbu surasti tą, patį tinkamiausią žodį, kad išreikštų savo mintis, požiūrį. Kartais, nerandant, pasitelkiama tiesiog didaktikos elementų. Bet tai nekenkia, jei nepadauginama.

Bet kokiu atveju, visos jos – savitos kūrėjos, turinčios skirtingą pasaulėžiūrą ir pasirinkusios mėgstamas stiliaus figūras, elementus. Jei Karolinai svarbus spalvinis įspūdis, kuriant nuotaiką, vidiniai pojūčiai, Marija mintis išsako stebėdama aplinką, per, regis, nereikšmingas, tačiau daug pasakančias detales. O štai Jovitai labai svarbus vidinis dialogas, kurį leidžia skaitytojui „išgirsti“ ir kartu ieškoti atsakymų į kylančius klausimus.

Jaunosios kūrėjos – jau tribūnoje. Pasitikime!

Dar prieš malonų skaitymą – informacija, kuri reikalinga visiems jauniesiems kūrėjams. Esamiems ir būsimiems.

Viską apie projektą galima paskaityti www.juozasurbsys.lt , o literatų kūriniai (kartais daugiau negu išspausdinta!) skelbiami portale www.paninfo.lt ir Aukštaitijos interneto naujienų agentūros AINA tinklapyje: https://aina.lt/kategorija/kulturos-naujienos/nevezis/. Radijo ,,Pulsas“ (96.6 kHz) specialioje laidoje viešės jaunieji autoriai, o to paties radijo svetainėje www.pulsas.lt galima paklausyti laidų ,,Nevėžis“ įrašų.

Primename, kad Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna ,,Nevėžis“ yra tęstinis projektas – NE KONKURSAS! – padedantis jauniesiems kūrėjams atsiskleisti. Metų pabaigoje bus leidžiamas ,,Jaunųjų kūrėjų almanachas NEVĖŽIS 2015“, kuriame, visai tikėtina, galite rasti išspausdintų savo eilių ar prozos gabaliukų. O ,,Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlėmis (aut. Vytautas Tallat-Kelpša) bus apdovanoti išrinkti Metų jaunieji literatas ir dailininkas-iliustruotojas.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: