Jauniems talentams patikėta lietuviška animacija žengia į pasaulį: naują Kakės Makės serialą kuria britai

„Iki šiol Lietuvoje dar niekam nebuvo pavykęs debiutas, kai pirmąją savaitę rodomas lietuviškas animacinis filmas patenka į pirmą žiūrimiausių filmų šalies kino teatruose vietą, į žiūrimiausių metų filmų trisdešimtuką, aplenkia pasaulinius vaikiškų filmų hitus, tampa daugiausia žiūrovų ir pajamų surinkusiu animaciniu filmu per visą Lietuvos kino istoriją ir galiausiai gauna kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominaciją“, – praėjusių metų filmo „Kakė Makė. Mano filmas“ pasiekimais džiaugiasi filmo prodiuserė Simona Krasauskienė.

S.Krasauskienė teigia, kad be talentingų žmonių komandos – knygų autorės Linos Žutautės, kurios knygos įkvėpė filmo sumanytojus ir kūrėjus, be scenarijaus autorių Monikos Juzonytės, Lauryno Kaminsko, dailininkės Gabijos Visockaitės, režisieriaus Meinardo Valkevičiaus ir jo animacijos studijos „Meinart“ kūrėjų, kompozitoriaus Manuelio Velázquezo, dainų autoriaus Fausto Venckaus, aktorių Giedriaus Savicko, Inetos Stasiulytės, Elenos Katkutės ir daugybės kitų – šis filmas nebūtų taip gerai pavykęs.

Filmo prodiuserė pasakoja, kad kai kurie kūrėjai prie tokio didžiulio projekto dirbo pirmą kartą. „Muzikos prodiuseris F. Venckus yra vienas iš jaunųjų talentų, kuriam patikėjome sukurti filmui autorines dainas. Kakės Makės filme skamba jo sukurta pagrindinė filmo daina, jis sukūrė ir dalį filmo garso takelio, – pasakoja S. Krasauskienė ir priduria visada tikėjusi jaunaisiais talentais, jų ambicijomis ir galimybėmis, o jaunųjų ir profesionalų sinergija ne tik gali nuversti kalnus, bet ir leidžia valdyti filmo biudžetą.

Spalvingas, muzikalus ir gyvybės kupinas animacinis filmas vaikams ir tėvams perduoda svarbią žinią – kiekvienas žmogus yra kūrėjas. Filmo režisierius M. Valkevičius su animatorių komanda į filmą sujungė šešis magiškus Kakės Makės pasaulio nuotykius. Juose nestinga humoro, išdaigų ir vertingų pamokų. „Norėjome, kad filmas taptų geros savijautos užuovėja“, – sako prodiuserė S. Krasauskienė.

Kakės Makės filmas – tik didelių užmojų pradžia. Filmas buvo sėkmingas ne tik šalies kino teatruose, stipriai šoktelėjo ir filmo kūrėjų licencinės verslo pajamos, o „Password“ apdovanojimuose „Kakė Makė. Mano filmas“ kampanija buvo pripažinta efektyviausia didelio biudžeto pardavimo skatinimo kampanija.

Pagal geriausias pasaulinio kino tradicijas po sėkmingos filmo premjeros pasirodė ir leidyklos „Alma littera“ išleista knyga apie „Kakės Makės“ filmo kūrimo užkulisius.

„Go3“ platformoje Kakės Makės animacinį filmą galima pažiūrėti ir dabar. Lietuvos vaikai tai daro ne po vieną kartą. Artimiausiu metu su Nelly Jelly virtusia Kake Make galės susipažinti ir pasaulio vaikai – Kakės Makės personažas iškeliauja į Jungtinėje Karalystėje veikiančią kūrybinę studiją „3Megos“, kuri nusprendė kurti animacinį serialą pasaulinei rinkai pagal Lietuvoje sukurtas istorijas.

Ryšius su britų kūrybine studija „NJ World“ užmezgė pernai spalį vykusios tarptautinės parodos „Brand licensing Europe“ metu. Pokalbiai virto partneryste ir sutartimi, kuria „3Megos“ komandai buvo patikėta teisė adaptuoti ir kurti naują „Kakės Makės“ serialo versiją pasaulinei rinkai. „Nelly Jelly“ serialo scenaristų komandai vadovaus „Emmy“ apdovanojimą pelnę scenaristai Laura Beaumont ir Paulas Larsonas, dirbę su „Disney“ ir „Dreamworks“ kino studijomis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: