Jaunimo debatų organizatorių nuotr.

Jaunimo debatai apie jaunimo pilietinį aktyvumą

Teisė į laisvus rinkimus yra esminė teisė demokratinėje visuomenėje. 2024 m. birželio 9 d. vyks rinkimai į Europos Parlamentą ypač sudėtingos geopolitinės aplinkos fone. Dalyvaudami rinkimuose Europos Sąjungos piliečiai nusprendžia kokiu keliu eis Europa, išrinkti atstovai lems Europos Sąjungos kryptis penkeriems metams.

Europos Parlamentas šiandien atstovauja apie 450 milijonų piliečių interesams ir yra vienintelis tiesiogiai renkamas Europos Sąjungos organas. Lietuvai atstovaus vienuolika europarlamentarų. Lyginant su kitomis demokratinėmis valstybėmis, Lietuvoje stebimas įpročio balsuoti nebuvimas, mažas žmonių įsitraukimą į politinius procesus.

Balsuojantys paprastai balsuoja todėl, kad taip išreikštų savo pasirinkimą, kad kiti nenuspręstų už juos. Politologai pastebi, kad kuo vyresnis žmogus, tuo didesnė tikimybė, kad jis dalyvaus rinkimuose ir šalies politiniame gyvenime.

Ar jaunimas yra pilietiškai aktyvi grupė? Ar Lietuvos jaunimas dalyvauja Europos Parlamento projekte esamekartu.eu, kuriuo siekiama, kad kuo daugiau žmonių dalyvautų demokratiniame Europos gyvenime? Kokie jaunimo vertybių prioritetai? Tokie esminiai klausimai ir bus atsakomi 2024 m. vasario 28 d. Panevėžio 5-osios gimnazijos aktų salėje (adresas: Danutės g. 12) vyksiančiuose debatuose. Debatus inicijuoja EUROPE DIRECT Panevėžys, debatoriai – Panevėžio 5-osios gimnazijos debatų klubas, vadovė Regina Bukelė. Debatų pradžia 14 val.

Alina Misiūnienė
EUROPE DIRECT Panevėžys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: