Pixabay nuotr.

Jaunuolis bus teisiamas dėl mažametės sesers išžaginimo ir jos sveikatos sutrikdymo

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Aukštaitijos gyventojui pareikšti kaltinimai dėl savo mažametės sesers išžaginimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Neįgali mažametė vėliau pagimdė kūdikį, kuris po dviejų mėnesių dėl sveikatos problemų mirė.

Ikiteisminis tyrimas dėl mažamečio asmens išžaginimo buvo pradėtas 2022 metų pabaigoje, kai paaiškėjo, kad socialiai pažeidžiamoje šeimoje auganti mažametė yra nėščia. Iš pradžių įtarimai dėl seksualinio mergaitės išnaudojimo krito ant kito asmens. Tačiau vėliau jo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nutrauktas nenustačius, kad jis įvykdė šią nusikalstamą veiką.

Šių metų pavasarį gimus mažametės kūdikiui, buvo atliktas DNR tyrimas, kuris atskleidė, kad jo tėvas – mergaitės brolis. Jaunuoliui buvo pareikšti įtarimai, savo kaltės jis nepripažįsta.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Baranauskienė.

Baudžiamasis kodeksas už mažamečio asmens išžaginimą numato laisvės atėmimą nuo 5 iki 15 metų. Tas, kas nesunkiai sužalojo ar susargdino mažametį bejėgiškos būklės savo šeimos narį, gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki 5 metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: