JAV kariai toliau treniruosis su husarais

Baigę dviejų mėnesių pratybas ir mokymus su Alytaus Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariais į Lietuvą atvykę JAV rotacinių pajėgų kariai toliau bendrų veiksmų treniruosis su Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariais Panevėžyje.

Rugpjūčio 18 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje surengtos JAV kariuomenės 173-osios parašiutininkų brigados „Delta” kuopos karių išleistuvės. Simboliniu gestu – JAV vėliavos nuleidimu per iškilmingą rikiuotę – baigėsi JAV ir bataliono karių dviejų mėnesių intensyvus kovinio rengimo ciklas.

Nuo birželio vykusių bendrų mokymų metu JAV ir ulonų bataliono kariai tobulino kovos veiksmų įgūdžius, gludino sąveikos procedūras, sėmėsi patirties vieni iš kitų.
Išvykdami JAV kariai dėkojo už nuoširdų priėmimą, puikias galimybes treniruotis.

JAV kariuomenės 173-osios parašiutininkų brigados kariai – jau šeštoji JAV rotacinių pajėgų Lietuvoje pamaina.
Rotuojami JAV kariuomenės Sausumos pajėgų kontingentai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuojami nuo praėjusių metų pavasario kaip dalis JAV operacijos „Atlantic Resolve” (liet. „Atlanto ryžtas”) Rytų Europoje.

Operacijoje „Atlantic Resolve” dalyvaujantys rotuojami kontingentai yra viena iš priemonių, kurių NATO ėmėsi reaguodama į pakitusią saugumo situaciją regione ir stiprindama Baltijos valstybių ir Lenkijos saugumą po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.

Atvykę JAV kariai įsitraukia į visas pagrindines Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse rengiamas pratybas.
Lietuva atvykusiems JAV kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, teikia kitą logistinę paramą.

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: