Jei nori, tai ir gali būti sveikas!

Sveikata yra vienas pagrindinių žmogaus gyvenimo kokybės rodiklių. Ji yra didžiausia vertybė bei gyvenimo šaltinis. Kiekvienas asmuo nori būti sveikas, nori gerai jaustis ir aktyviai dalyvauti kasdieninėje veikloje, nepriklausomai kokiai amžiaus ar socialinei grupei būtų priskiriamas. Sveikos gyvensenos aspektas svarbus visai visuomenei, o ypač svarbus asmenims, turintiems ypatingųjų poreikių, nes būtent šiems asmenims labai svarbi aplinkinių pagalba įsisavinant ir taikant sveikos gyvensenos normas savo kasdieninėje veikloje.

Sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas reikalauja daug valios ir pastangų, užsispyrimo ir kantrybės, pasiaukojimo ir savęs ribojimo. Suvokimas, jog racionali mityba bei aktyvus laisvalaikis, teigiamai įtakoja sveikatos būklę, susiformuoja palaipsniui, nuosekliai pritaikant įgytas teorines žinias kasdieninėje veikloje.

Stengiantis propaguoti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro ugdytiniai 2015 m. vasario-kovo mėn. dalyvavo projekte „Aš noriu ir galiu būti sveikas“. Sudarant galimybę ugdytiniams plėtoti sveikos gyvensenos žinias, formuojant pozityvias nuostatas ir gyvenimo įgūdžius, patiriant teigiamą judėjimo poveikį sveikatai, savijautai, darbingumui bei skatinant norą aktyviai ir sveikai gyventi, projekto metu centro „Teatro studijoje“ buvo stebimas filmas, apie vaikų fizinį aktyvumą ir dalyvaujama viktorinoje.

Svečiuojantis asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioje J. Pauliuko šeimos klinikoje, pediatras pateikė informaciją apie sveikos gyvensenos teigiamą įtaką žmogaus organizmui, jo formavimuisi, supažindino su ligų diagnostikos ir gydymo algoritmais, susirgimų prevencijos metodikomis. Laboratorijoje buvo stebima, kaip atliekami kraujo mėginių diagnostiniai tyrimai, pateikta informacija apie tyrimų rodiklius, jų reikšmes.

Lankantis sporto ir sveikatingumo centre „Romantic“, projekto dalyviai mokėsi ir tobulino plaukimo įgūdžius vandens zonoje, aktyviai dalyvavo surengtose plaukimo varžybose.

Taip pat projekte dalyvaujantys asmenys susipažino su „Šiaurietiško ėjimo“ taisyklėmis, atlikimo technika, dalyvavo aktyvioje veikloje.

Projekto vertinimas ir dalyvių apdovanojimai vyko PC „RYO“ esančiame „KFC“ restorane, kuriame buvo vaišinamasi gardžiais patiekalais, vėliau pramogos tęsėsi PC „Babilonas“ esančiame „Forum Cinemas“ kino centre. Projekto dalyviai stebėjo 3D kino filmą „Bitė Maja“. Pramoginio turinio veikla suteikė galimybę ne tik nuotaikingai ir linksmai praleisti laiką, bet ir įsisavinti pateiktą informaciją apie bičių teikiamą naudą žmonijos gyvenimui.

Šis projektas buvo įgyvendintas padedant fiziniams ir juridiniams sveikos gyvensenos idėjai neabejingiems asmenims, kuriems visa Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro bendruomenė nuoširdžiai dėkoja.


Kristina Zakarauskaitė
Panevėžio „Šviesos“ specialiojo
ugdymo centro auklėtoja


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: