Big_Pharma_A. Gudo nuotr.

Juozo Miltinio dramos teatras dalyvaus tarptautiniame teatro festivalyje „Sirenos“

Šių metų rugsėjo 24 dieną 13 valandą tarptautiniame teatro festivalyje „Sirenos“ Lietuvos teatro vitrinoje bus parodytas Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis „Big Pharma“ (rež. Arturas Bumšteinas). Pripažinto tarpdisciplininio kūrėjo darbas – tai vokalinis performansas atsispiriantis nuo medikamentų vartojimo lapelio. Spektaklyje per aktorių skaitomas, dainuojamas bei deklamuojamas medikamentų instrukcijas nagrinėjama šiandienai būdinga vaistų vartojimo inercija, kasdienybė ir jos rituališkumas.

„Sirenos“ – tai vienas didžiausių Lietuvoje vykstančių tarptautinių teatro festivalių. Per pastaruosius 18 festivalio organizavimo metų Lietuvos publika turėjo progą susipažinti su daugybe pasaulinio lygio menininkų: Tadashi Suzuki, Janu Fabre, Romeo Castellucci, Krystianu Lupa, Krzystofu Warlikowskiu, Ivanu Vyrypajevu ir daugeliu kitų; tokiais esminiais šiuolaikinio teatro kolektyvais kaip „Rimini Protokoll“, „The Tiger Lillies“, „Gob Squad“ ir kt.

„Sirenų“ metu vykstanti Lietuvos teatro vitrina tai svarbiausių ir įdomiausių pastarojo sezono spektaklių pristatymas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publikai. Dalyvavimas vitrinoje yra svarbus spektaklio įvertinimas ir unikali galimybė patekti į užsienio prodiuserių bei kritikų akiratį, gauti pasiūlymų gastroliuoti arba bendradarbiauti.

Šiais metais dalyvauti Lietuvos teatro vitrinoje garbė atiteko ir Juozo Miltinio dramos teatro spektakliui „Big Pharma“. Šis vokalinis performansas – tai režisieriaus  A. Bumšteino kvietimas pažvelgti į šiandienai būdingą vaistų vartojimo rituališkumą ir jį supančią inerciją. Pasakojimo atspirtimi ir ašimi tapo antidepresantų vartojimo instrukcijos lapelis – jame surašytus tekstus scenoje atlieka dramos teatro aktoriai. „Iš tiesų, būtent tai ir vyksta scenoje“, – paprastai sako režisieriaus, tačiau ką atveria daugeliui iš pirmo žvilgsnio gerai pažįstami farmacininkų nurodymai? Į ką pavirsta kasdien įsimenamos ir kartojamos nuorodos? Kaip monotoniškos instrukcijos gali tapti emociškai paveikiu instrumentu?

Arturas Bumšteinas – tarpdisciplininis lietuvių menininkas, kurio kūryba gimsta susiduriant garsams, muzikai ir vizualiajam menui. Jo veiklos šakos: eksperimentinė muzika, akustiniai garso darbai, garso instaliacijos, teatro kūriniai, radijo menas ir t. t. 2019 metais A. Bumšteinas apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas; 2021 metais – „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią muziką savo debiutiniame spektaklyje „Urbančičiaus metodas“ bei K. Lupos „Austerlice“ (Valstybiniame Jaunimo teatre).

Spektaklio kūrybinė komanda: režisierius – Arturas Bumšteinas; kostiumų dailininkė – Gailė Griciūtė; šviesų dailininkas – Renaldas Bartulis; fotografas – Arvydas Gudas; režisieriaus asistentė – Kotryna Siaurusaitytė; vaidina: Giedrius Arlauskas, Ieva Brikė, Marius Cemnickas, Kamilė Galkutė, Donatas Kalkauskas, Ieva Labanauskaitė, Emilis Pavilionis, Jolita Skukauskaitė, Vita Šiaučiūnaitė, Gintautas Žiogas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: