Jūratė Pauliukienė: „Nestovime ir nelaukiame, kol mus pasivys ir pralenks“

Baigėsi dar vieni mokslo metai Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje. Abiturientai ruošiasi ir laiko egzaminus, kiti moksleiviai išvyko į mokomąsias treniruočių stovyklas. Šiandien jūsų dėmesiui pokalbis su sporto gimnazijos direktore Jūrate Pauliukiene.

Prabėgo 2019-2020 mokslo metai. Kokie jie buvo?

Tai buvo kitokie, spalvoti, įvairūs ir darbingi metai. Spalvoti nuo labai šviesių ir ryškių atspalvių iki juodo. Tai metai, pažymėti mokinių, trenerių ir mokytojų dideliais pasiekimais. O juodas atspalvis – tai mūsų puikaus trenerio Algimanto Sniečkaus netektis, nubrėžusi tarsi liniją, ties kuria visi stabtelėjome, susimąstėme apie gyvenimo trapumą.

Kokie džiuginantys moksleivių sportiniai pasiekimai?

Esame sporto gimnazija ir pagrindinis mūsų uždavinys ruošti įvairiausių sporto šakų ugdytinius Lietuvos sporto rinktinėms. Džiaugiamės turėdami daug ir labai gražių pasiekimų. Galiu paminėti laimėtus Europoje ir pasaulyje.

Boksininkė, trenerio J. Kibo auklėtinė Gabrielė Stonkutė, Europos jaunimo čempionate laimėjo 1-ąją vietą ir dabar ruošiasi olimpiadai. Labai džiaugiamės triatlonininku, trenerio V. Urbono auklėtiniu Luku Prokopavičiumi, kuris Europos triatlono čempionato olimpinėje distancijoje iškovojo 1-ąją vietą.

Trenerių S. Baleišytės ir E. Zablockytės auklėtinė Erika Župerkaitė pasaulio dviračių sporto treko jaunių čempionate (skračas) užėmė 8 vietą, Europos dviračių sporto jaunių treko čempionate (skračas) – 7 vietą. Dviračių sporto plento varžybose trenerio A. Buivido auklėtinis Mantas Bitinas pasaulio dviračių sporto treko jaunių čempionate  (omniumas) laimėjo 18 vietą, Europos dviračių sporto jaunių treko čempionato grupinėse lenktynėse dėl taškų – 7 vietą, eleminavime – 13 vietą.

Dziudo trenerio R. Baltos auklėtinė Aida Vasiliauskaitė Europos jaunimo taurės varžybose užėmė 9 vietą, Europos jaunimo taurės varžybose – 12 vietą, Europos jaunių taurės varžybose – 2 vietą, Europos jaunimo taurės varžybose Kaune – 9 vietą. Baltijos šalių čempionate iškovojo 1-ąją vietą. Evelina Kleinytė pasaulio ir Europos jaunių čempionatuose užėmė 9 vietas, Europos jaunių taurės varžybose Vengrijoje – 5 vietą, Europos jaunių taurės varžybose Lenkijoje – 9 vietą, Europos jaunimo taurės varžybose Kaune – 9 vietą.

Trenerio M. Baranausko auklėtinis graikų-romėnų imtynininkas Erikas Čerepokas pirmas vietas iškovojo tarptautiniuose ,,Talinn Open“ bei Vilnius Open“ turnyruose.

Plaukimo trenerių R. Kondrotaitės ir M. Labanauskienės auklėtinė Paulina Pekūnaitė pasaulio jaunimo čempionate užėmė 12 vietą, Europos jaunimo čempionate – 22 vietą. Plaukikė Kristina Jakovleva Baltijos šalių čempionate iškovojo 3 vietą ir plaukikas Deividas Kazilas tarptautinėse varžybose tapo nugalėtoju.

Lengvosios atletikos trenerio R. Jakubausko auklėtinė Akvilė Andriukaitytė Europos žaidynėse Minske mišrioje estafetėje užėmė 7 vietą, Europos jaunimo čempionate (U20) 200 m. bėgime užėmė 8 vietą, dešimties valstybių jaunimo mače 60 m. rungtyje iškovojo 1-ąją vietą. Baltijos šalių suaugusių čempionate 100 m. 200 m. ir 4 x 100 m. rungtyse iškovojo pirmas vietas. Vaida Padimanskaitė Baltijos šalių jaunimo čempionate trišuolyje iškovojo 1-ąją vietą, tarpvalstybiniame jaunimo mače šuolio į tolį rungtyje laimėjo 9 vietą. Gabrielė Kaminskaitė Baltijos šalių jaunimo čempionate 100 m. rungtyje iškovojo 5 vietą ir Ugnė Butėnaitė tarptautinėse jaunimo „Bauhaus Junioren-Gala 2019“ varžybose, kūjo metime užėmė 6 vietą ir Baltijos šalių suaugusių čempionate toje pačioje rungtyje iškovojo 3 vietą.

Lengvosios atletikos trenerio Algimanto Sniečkus ir dabar jo sūnaus trenerio Martyno Sniečkaus buvusi auklėtinė Gabija Galvydytė Europos jaunimo (U20) (400 b/b) čempionate iškovojo 9 vietą, pasaulio estafečių čempionate 4 po 100 m.  – 21 vietą.

Krepšinio trenerės R. Daunienės auklėtinė Ema Januškevičiūtė Europos U16 čempionate iškovojo 2 vietą, o Justina Oficerovaitė Europos U18 čempionate – 13 vietą. Trenerio Ž. Valuckio jaunasis krepšininkas Dovydas Butka Europos U16 čempionate iškovojo 9 vietą, Europos Jaunimo Olimpiniame Festivalyje jaunieji krepšininkai Dovydas Butka ir Matas Mikėnas iškovojo 5 vietą.

Trenerių D. Žindulio ir V. Liubšio treniruojami jaunieji futbolininkai (2003 m.g.) tarptautiniame turnyre Graikijoje iškovojo 5 vietą, o tarptautiniame turnyre Prancūzijoje – 2 vietą.

Regbio trenerio A. Smirnovo auklėtiniai Ignas Žukas, Nortas Albavičius ir Lukas Valeckas 2019 m. Europos jaunių čempionate R7 iškovojo 11 vietą. Ignas Žukas, Nortas Albavičius, Lukas Valeckas ir Kasparas Lukoševičius Europos jaunių čempionate R15 iškovojo 12 vietą.

Tokie būtų pagrindiniai laimėjimai Europos ir pasaulio varžybose. O Lietuvoje tai praktiškai kiekvienas mūsų ugdytinis yra čempionatų ar žaidynių pirmų-trečių vietų laimėtojas. Kad sportininkas galėtų varžytis Europoje, jis turi užimti šalies čempionatuose I-III vietas. Taip, kad esame čempionų kalvė.

Ar keitėsi per metus mokytojų, trenerių kolektyvas?

Gimnazija gyvuoja jau šeštus metus. Pirmus ketverius metus, kol dar buvo „Senvagės“ progimnazija buvo mokytojų judėjimas, kai kurie mokytojai dirbo abiejose mokyklose. Šiais mokslo metais praktiškai kolektyvas nesikeitė. Noriu pasakyti, kad esame darnus ir darbštus kolektyvas.

Didžiuojuosi ir džiaugiuosi ne tik trenerių ir ugdytinių pasiekimais, bet ir mokytojų ir jų mokinių pasiekimais. Pavyzdžiui matematikos mokytojai Virginija Palilionienė ir Alvydas Jėčius su mokiniais atliko tyrimus ir rezultatus pristatė įvairiose Lietuvos mokinių konferencijose.

Labai džiaugiuosi darnia gimnazijos vadovų komanda. Tai direktorės pavaduotojos – Eglė Zablockytė, atsakinga už sportą, Alma Gedzevičienė, atsakinga už bendrąjį ugdymą ir Agila Zalatoriene, atsakinga už ūkio dalį. Esame tvirta, labai darbšti ir atsakingai į savo darbą žiūrinti komanda.

Mūsų gimnazija dalyvauja Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nacionalinės švietimo agentūros projekto Lyderių laikas 3 Panevėžio miesto projekte. Pokyčio projekto tema – tarpinstitucinis bendradarbiavimas plėtojant STEAM srities dalykų patirtinį mokymąsi dėl mokinių pažangos. Projektu siekiama padidinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, tobulinti mokytojų kvalifikaciją bei mokinių kompetenciją gamtos mokslų, matematikos bei informacinių technologijų srityse. Iš viso Panevėžio mieste šiame projekte dalyvauja 10 mokyklų. Iki 2021 m. kovo mėnesio pabaigos projektas bus įgyvendinamas, o paskui veiklos bus tęsiamos mokyklose toliau. Mūsų gimnazija organizuos Panevėžio miesto mokinių darbų konferenciją „Pažinkime gyvenamąją aplinką“. Taip pat bus įvairūs tarpinstitucinio bendradarbiavimo renginiai su tam tikromis mokyklomis: „Tyrėjų naktis“, „Sportas – matematikos kalba“, Ekologinė kosmetika mokyklos laboratorijoje“ ir k.t.

Kaip pavyko naujasis išbandymas – nuotolinis mokymas?

Džiaugiuosi, kad suformuotas darnus, labai darbštus, atsakingas, norintis mokytis ir siekiantis rezultato pedagogų kolektyvas. Šias savybes dar labiau išryškino karantino laikotarpis, kada per dvi savaites turėjome pasirinkti ir išmokti nuotolinio mokymo virtualią aplinką. Baiminomės, ar pavyks laiku, bet viskas pasisekė labai gerai. Galiu drąsiai pasakyti, kad įvaldytą nuotolinį mokymą taikysime mūsų mokiniams išvykus į mokomąsias treniruočių stovyklas.

Be to, labai pasitvirtino mokinių ir mokinių tėvų susirinkimai nuotoliniu būdu. Kodėl? Mes esame regiono mokykla ir tėvams sudėtinga atvykti valandai – kitai į mokyklos susirinkimą ir vėl grįžti namo. Šiuos nuotolinius tėvų susirinkimus praktikuosime ir toliau. Ko gero, bendravimas su mokinių tėvais nuotoliniu būdu, taps mūsų kasdienybe. 

Ar patiems mokiniams patiko nuotolinis mokymasis?

Šią situaciją galime vertinti dvejopai. Tie, kurie turėjo savarankiško darbo įgūdžių, kurie gebėjo planuoti savo dienotvarkę, tiems labai patiko. Kurie turėjo mažiau planavimo ir darbo įgūdžių – ilgėjosi mokyklos ir tiesioginio kontakto su mokytoju. Didžioji dauguma džiaugėsi, kad tokioje sudėtingoje situacijoje buvo pasirinkta gera kryptis ir rasta puiki išeitis.

Treniruotės nuotoliniu būdu mūsų gimnazijai buvo atradimas. Treneriai parodė ypatingą išradingumą bei kūrybiškumą ir sugalvojo, kaip tai padaryti.  Treniruotės vyko visą karantino laikotarpį, mokiniai palaikė savo fizinę ištvermę, fizinį krūvį ir galvoju, kad ši vasara duos savo rezultatų, kuriuos pamatysime varžybų metu.

Kaip sekasi pasirengimas naujiems mokslo metams?

Iki rugsėjo pirmos dienos planuojame įrengti naują gimnazijos chemijos laboratoriją. Tikimės, kad šia laboratorija galės pasinaudoti ir kitų miesto mokyklų mokiniai. 

Kadangi gimnazijoje gausu bokso šakos ugdytinių pasiekimų, tai dabar įrenginėjame dar vieną sporto kabinetą – bokso ringą. Vyksta parengiamieji darbai.

Šiais metais atidarėme naują dviračių sporto šakai skirtą kabinetą su išmaniaisiais treniruokliais. Treniruojantis šiais dviračiais galima imituoti važiavimą į kalną, nuokalnę, važiavimą varžybose ir t.t. Už šią iniciatyvą ir labdarą esame labai dėkingi buvusiai trenerio A. Buivido auklėtinei Modestai Vžesniauskaitei, kuri 2019 metais suorganizavo labdaros renginį „Auginam Lietuvai čempionus“ ir iš gautų lėšų nupirko „Zwift“ treniruoklius, dviratininkų aprangą, šalmus ir dviratininko batelius, kurie buvo padovanoti gimnazijai.

Šiais metais įsirengėme ir atidarėme masažo kabinetą. Turime specialistą, kuris teikia masažo paslaugas, konsultuoja sportininkus, padeda jiems kuo greičiau atsistatyti po varžybų, traumų.

Galiu pasidžiaugti, kad kasmet ką nors naujo sugalvojame ir įdiegiame gimnazijoje. Laikas nestovi vietoje, todėl nestovime ir nelaukiame, kol mus pasivys ir pralenks.  Esame tie, kurie visada žiūri į priekį.

Kaip sekėsi sukomplektuoti naujas klases?

2019 metų rudenį inicijavau ir su darbo grupe sukūrėme gimnazijos viešinimo strategiją. Esame regioninė mokykla, todėl mūsų tikslas –  kad apie mus žinotų kuo daugiau žmonių ne tik Panevėžyje, bet ir visoje Lietuvoje. Plano įgyvendinimas jau davė rezultatų. Sulaukėme labai daug norinčių mokytis mūsų sporto gimnazijoje ir turime iš ko rinktis. Šiuo metu jau esame pilnai sukomplektavę klases. Šiais metais išleidžiame 44 abiturientus ir tiek pat priimsime. Viso mūsų gimnazijoje mokysis 228 mokiniai.

Dėkoju už pokalbį ir linkiu sėkmės.

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: