K. Valantinas: „Žmonės galvoja, kad tikrintis dėl koronaviruso galės visi. Tikrai ne“
Prie „Cido“ arenos įsteigtas mobilus koronaviruso patikros punktas. Suformuotos ir darbui paruoštos devynios specialistų komandos pradėti dirbti galės, kai tik bus gautas LR Sveikatos apsaugos ministerijos leidimas. Mobilaus punkto koordinatoriumi paskirtas VšĮ Panevėžio miesto poliklinikos direktorius Karolis Valantinas.
„Jau nuo trečiadienio esame atlikę visus darbus, kuriuos įpareigojo Sveikatos ministerija. Dabar iš jų laukiame visų reikalingų priemonių darbui atlikti bei personalo mokymų. Kada gausime kitus nurodymus ir leidimą dirbti kol kas negaliu pasakyti“, – Aukštaitijos naujienų portalui AINA sakė K. Valantinas.
Poliklinikos vadovas nerimauja dėl klaidingos gyventojų nuomonės, jog tikrintis galės visi norintys. Dabar pranešta, kad poliklinika neaptarnauja lankytojų, bet gyventojai, ypač senyvo amžiaus, ir toliau beldžiasi į užrakintas duris.
„Mums dabar gyventojai skambina ir teiraujasi, kada galės atlikti tyrimus dėl koronaviruso. Jie galvoja, kad tyrimus galės atlikti visi norintys. To tikrai nebus. Noriu priminti, kad teisę atlikti tyrimus gaus tie, kurie susisieks trumpuoju telefono numeriu, paaiškins visus simptomus, bei aplinkybes ir tik tada mes gausime nurodymą paimti to žmogaus tyrimą. Savavališkai atvykusių mes neaptarnausime“, – sako poliklinikos vadovas.
Gyventojams, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turi skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.
Konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga tirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti savo asmens duomenis, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą. Tuomet su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką, kada jam tai padaryti. Svarbu, atkreipti dėmesį, kad į Mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.
Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama greitoji medicinos pagalba ir pacientas transportuojamas į ligoninę.
Asmenims, nesusiekus koronos karštąja linija ir nesuteikus informacijos apie savo sveikatos būklę, į mobilų punktą savavališkai atvykti draudžiama.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!