Ką pamatyti Rygoje? Idėjos poroms, šeimoms ir jaunimui

Nuo kalendorinės vasaros pradžios, švelninant karantino ribojimus, pirmoji – Lietuvos ir Latvijos siena – yra visiškai atvira. Panaikinus kontrolę pasienyje su Latvija, sieną kirsti jau galima be jokių sustojimų ir patikrų. Šia proga Rygoje duris vėl atvėrė viešbutis „Hilton Garden Inn Riga Old Town“ ir išrinko gražiausias bei įdomiausias rekomenduojamas lankytinas vietas. „Trip Advisor“ tyrimo duomenimis, būtent tokios kelių dienų išvykos automobiliu šiuo metu yra pačios populiariausios, o jų metu žmonės tikisi atrasti naujų vietų ir objektų.

Ką pamatyti Latvijoje?

„Apex Allience“ viešbučių valdymo kompanija kartu su Rygos turizmo plėtros biuru „Live Riga“ ir „3K management“ komanda parengė visą sąrašą lankytinų vietų, įdomių veiklų ir kavinių bei restoranų, kuriuos verta aplankyti. 53 proc. „TripAdvisor“ apklaustųjų teigia, kad prieš kelionę labiau negu iki šiol ruošis planuodami kelionę ir lankytinas vietas. Todėl „Apex“ pasiūlė specializuotus maršrutus tiek keliaujantiems į Rygą su vaikais ir šeima, tiek su antrąja puse, tiek aktyvesnį laisvalaikį mėgstančiam jaunimui.

Patys pirmieji dėmesio verti lankytini objektai yra iš karto pravažiavus sieną – pakeliui į Rygą esančiame Bauskės miestelyje. Šeimoms, išsiruošiančioms į kelionę su vaikais, patariama pakeliui į sostinę sustoti Bauskėje ir aplankyti „Triušių miestelį“ („Trusu Pilsetina“), kur vaikai gali pažiūrėti ir net paglostyti auginamus triušiukus.  Suaugusiems ir jaunimui Bauskėje bus įdomus muzikos ir meno centras „CEPLIS“.

Vaikams – gamtos ir mokslo atradimai

Keliaujantiems su šeima Rygoje rekomenduojamos lankytinos vietos edukacijai ir linksmam laisvalaikio praleidimui. Viena iš tokių neatrastų Rygos įdomybių – „Cosmos“ iliuzijų muziejus. Verta užsukti ir į šokolado muziejų, kuriame iš anksto rezervavus laiką galima sudalyvauti šokoladinių saldainių gaminimo dirbtuvėse.

Kartu su vaikais labai įdomu aplankyti „Science & curiosity center ZINOO“, kur žaidimų pagalba susipažįstama su mokslo įdomybėmis. Čia pat yra ir restoranas „Pilsētrestorāns Lapsas Maja“, kuriame patogu vakarieniauti su klegančia kompanija.

Tikra tiesa, kad vaikai – labai išrankūs valgytojai, bet yra ir daugiau vietų, kurios jiems tikrai patiks. Pavyzdžiui, vos atvykus į „Hilton“ viešbutį, visai šalia verta aplankyti „Fat Cat eklernica” eklerų kavinę. Dar viena vieta mažiesiems gardžiai pavalgyti – dešrainių užkandinė „KadagiPiens“ – šiuo metu viena iš madingiausių Rygoje.

Nedaug kas žino, kad Rygoje galima pasiplaukioti laivu. Visai šalia prieplaukos smagu į laivą pasiimti išsinešimui kavos, kurią ruošia vietinės šeimos įkurtas „KURTS Coffee Kiosk”. Šią kavą šeima parduoda siekdama kilnaus tikslo – padėti šešiamečiui Kurtui, kuriam būtinas reabilitacinis gydymas.

Prieš išvykdami iš Rygos, su vaikais būtinai aplankykite Rygos Zoologijos sodą, kuris yra pripažintas kaip geriausias Zologijos sodas Baltijos šalyse. Užsukite ir į miško parką „Mezaparks”, kuriame įrengta daugybė aktyvaus laisvalaikio erdvių ir pramogų vaikams, o taip pat stovi panaši į lietuviškąją vasaros estrada, garsi daugiatūkstantinėmis dainų šventėmis.

Įsimylėjėlių ir gurmanų kelionei

Įsimylėti Rygą iš naujo arba įsimylėti Rygoje įkvėps išskirtinės, nematytos pramogos, kurių Lietuvoje nerastume. Keliaujant į Rygą romantiško poilsio dviese, „Apex” siūlo pamatyti stilingas ir gurmaniškas vietas. Blaumana gatvėje esančioje „Bold Concept Store“ parduotuvėje galima rasti įvairių Latvijos dizainerių kurtų rūbų ir aksesuarų.

Rankų darbo dirbinių mėgėjai būtinai turėtų aplankyti „Agenskalna“ turgų, o meno mylėtojams ir net iki šiol niekada menu nesidomėjusiems lankytojams įspūdį paliks „Digital Art House” muziejus su interaktyviomis vaizdo instaliacijomis pagal garsiausių dailininkų darbų. Čia pat šalia yra ir teminė „Image house” kavinė.

Rygos senamiestyje yra slapta kavinė „Parunasim Cafe“, kurios taip paprastai patys nerasite – gidai išduos paslaptį, kaip į ją patekti. Tuo tarpu patys romantiškiausi pietūs bus be abejonės Latvijos universiteto botanikos sodo viduryje esančiame restorane, apsuptame šiuo metu žydinčių rododendrų.

Romantiška vakaro programa galėtų prasidėti nuo „Minox“ kokteilių baro ir tęstis iki pat vidurnakčio. Madingų klubų ir barų Rygoje yra tikrai nemažai ir jie yra atviri lankytojams iki 24 valandos.

Nuotykių ieškotojams

Keliaujančius jaunus žmones paprastai domina netradicinės vietos, kuriose lankosi vietiniai gyventojai, o ne turistai. Patys latviai nevažiuoja valgyti į senamiestį, bet renkasi modernias, išskirtines vietas su savo istorija, taip pat mėgsta netradicines pramogas.

Jei norite linksmintis taip, kaip vietiniai – susiraskite Rygoje Talino kvartalą (jis taip ir vadinasi) – tai pati populiariausia jaunimo susitikimų vieta. Tarp madingų užkandinių – žuvies „tapas“ gaminanti „Silkite Dillite“, o norintys išragauti visą vietinio kraftinio alaus asortimentą tai gali padaryti turo po „Valmiermuižas“ alaus daryklą metu.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai būtinai turėtų išbandyti rytmečio jogą ant vandens! Tokios treniruotės vyksta ant Dauguvos upės, plaukiant su irklentėmis (SUP). O kai norėsite atsiminimui padaryti Instagramo nuotrauką – geriausia vieta ir vaizdas yra Meno muziejaus terasoje, Jaņa Rozentāla aikštėje. Vos už penkių minučių kelio pėsčiomis nuo jos – dar viena puiki vieta pietums – rytietiška „Space Falafel“ virtuvė.

Madingos netolimos kelionės

„Netoliese esančios šalys ir vietos turizmas yra nauja kelionių mada, kurią turėtume priimti kaip galimybę atrasti tai, kas yra visai šalia. Aplankydami ir palaikydami kaimynus visi galime prisidėti prie greitesnio turizmo, pramogų ir maitinimo sektoriaus atsigavimo“, – teigia Gerhard Erasmus, „Apex Alliance Hotel Management“ generalinis direktorius, vadovaujantis „Hilton“, „Marriott“ ir kitų žymių prekės ženklų viešbučių valdymo grupei.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: