Prokuraturos.lt nuotr.

Kaimynę sužalojusiai molėtiškei teismas skyrė laisvės apribojimo bausmę

Apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą Panevėžio apygardos teismas pripažino Molėtų rajono gyventoją D. K. kalta dėl nesunkaus savo kaimynės sveikatos sutrikdymo.

Apygardos teismas panaikino pirmos instancijos teismo nuosprendį, kuriuo D. K. buvo išteisinta, ir skyrė jai laisvės apribojimo bausmę 5 mėnesiams. Teismas įpareigojo nuteistąją atlyginti nukentėjusiajai trijų šimtų eurų turtinę žalą ir 3 tūkst. eurų neturtinę žalą.

Teismas nustatė, kad incidentas tarp kaimynių kilo dėl pjaunamų krūmų. Norėdama sustabdyti pjovimo darbus, kaltinamoji konflikto metu kelis kartus trenkė kaimynei iš jos atimtu ramentu. Nukentėjusiajai bandant pasišalinti, kaltinamoji ją pasivijo ir pastūmė. Nukentėjusioji griuvo, krisdama patyrė įvairius sužalojimus, jai lūžo šlaunikaulis.

Pirmosios instancijos teismas D. K. buvo išteisinęs, konstatavęs, kad kaltinamosios veikoje nėra nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Tačiau apygardos teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi apeliacinius skundus, skundžiamą teismo nuosprendį ir dar kartą įvertinusi byloje surinktus įrodymus, nusprendė, kad pirmosios instancijos teismas nepagrįstai išteisino D. K. dėl jai inkriminuotos nusikalstamos veikos – nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Išanalizavusi visų byloje liudijusių asmenų parodymus, teismo medicinos specialisto išvadą, kitus medicininius dokumentus, teisėjų kolegija konstatavo, kad kaltinamoji D. K. puolė nukentėjusiąją, sudavė jai ne vieną smūgį, dėl ko nukentėjusioji pargriuvo, jai lūžo kairysis šlaunikaulis, taip pat buvo padaryti kiti sužalojimai.

Teisėjų kolegija padarė išvadą, kad nukentėjusioji patyrė sužalojimus būtent dėl kaltinamosios D. K. veiksmų, todėl D. K. pripažino kalta dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Kaltinamoji, teismo sprendimu, ne tik turės atlyginti nukentėjusiajai daugiau kaip 3 tūkst. eurų turtinę ir neturtinę žalą, iš jos taip pat priteista daugiau kaip du šimtai eurų teritorinei ligonių kasai už nukentėjusiosios gydymą bei devyni šimtai eurų nukentėjusiosios advokatui apmokėti.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis įsigalioja jo paskelbimo dieną, tačiau per 3 mėnesius gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Panevėžio apygardos teismo inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: