Kaip skirtingi kvapai gali pakeisti jūsų namų atmosferą?

Kvapas yra labai stiprus įrankis, norint kurti tam tikrą nuotaiką, emociją, patirtį. Jis gali svaiginti, vilioti, erzinti, dovanoti jaukumą ir t.t. Negana to, neretai kvapas tampa žmogaus, namų, konkrečios erdvės vizitine kortele. Tad jei norite savo namams suteikti išskirtinį aromatą, kvapnios žvakės bus tobulas pasirinkimas, mat jos įstabiai sujungia jaukumą, subtilią eleganciją ir norimą kvapą.

Kaip mus veikia kvapai?

Uoslė sužadina labai didelį pluoštą įvairiausių mūsų emocijų. Niekas nepaneigs, kad kvapas gali turėti įtakos mūsų nuotaikai, darbingumui, mieguistumui, įvairioms emocijoms ir t.t. Kvapai gali iš atminties prikelti tam tikrus prisiminimus, jie gali asocijuotis su konkrečiu žmogumi, vieta, patirtimi. Štai tokią įtaką mums gali daryti, regis, toks paprastas dalykas kaip kvapas. Todėl pasirinkdami vienokį ar kitokį aromatą namams mes tikrai galime sukurti savitą atmosferą, nuotaiką. Žinoma, reikia turėti omenyje ir tai, kad vienas ir tas pats kvapas skirtingus asmenis gali veikti nevienodai.

Kokią kvapus skleidžiančio šaltinio formą pasirinkti?

Jūs galite rinktis smilkalus, oro gaiviklius, tačiau vienas iš geriausių sprendimų bus aukštos kokybės kvapnios žvakės, kurios ir skleis norimą aromatą, ir užpildys patalpą jaukumu. Verta atkreipti dėmesį į WoodWick žvakes, demonstruojančias prabangą, subtilų aromatą ir stilingą dizainą. Beje, rinkdamiesi kvapnias žvakes atkreipkite dėmesį, kokios kvapų natos nurodomos. Viršutinės natos sudaro pirmąjį įspūdį, pagrindinį kvapą atspindi vidurinės natos, o bazinės yra tos, kurios atsiskleidžia vėliausiai ir išlieka ilgiausiai.

Kokius kvapus rinktis skirtingoms namų patalpoms?

Kiekviena patalpa namuose turi savo paskirtį: skirtos darbui, mokslams, laikui su šeima, laisvalaikiui, poilsiui ir t.t. Natūralu, kad kuriant skirtingą aurą, greičiausiai, derės ir skirtingi kvapai. Tad kas labiausia tinka populiariausioms namų erdvėms?

Svetainė

Tai reprezentacinė namų zona, kurioje ir patys šeimos nariai paprastai praleidžia nemažai laiko, ir priima svečius. Svetainėje tinkančių kvapų spektras labai platus, galite varijuoti ir kaskart rinktis kitokį. Pasirinkimas didžiulis, tačiau kadangi šioje zonoje dažnai būna daugiau asmenų, tikslinga būtų įvertinti, kokie kvapai jiems kelia diskomfortą ir tokių vengti.

Svetainei, kaip laisvalaikio zonai, idealiai tiks egzotiški, gėlių, tabako, muskuso, medienos kvapai. Beje, ar girdėjote, kad vaisių kvapai skatina bendravimą? Tad jei laukiate svečių, verta paskleisti vaisinį kvapą.

Virtuvė

Šioje erdvėje ir taip nuolat susipina nemažai kvapų, tad tiks tikrai ne visi. Rinkitės tokią, kuri turi labai lengvą, švelnų, gaivų, su švara besiasocijuojantį aromatą, kuris nekurs labai didelio kontrasto su virtuvės kvapais. Įvairūs citrusiniai aromatai virtuvėje bus tobulas pasirinkimas. Beje, galite rinktis ir žolelių, pavyzdžiui, čiobrelių, mėtų šalavijo, rozmarino, baziliko ar kitus, aromatus – pastarieji nesivaržys su virtuvės kvapais, o harmoningai juos papildys.

Valgomasis 

Renkantis kvapą valgomojo erdvei galioja tokios pačios rekomendacijos kaip ir virtuvei. Tik be jau minėtų, čia gali tikti ir vaisių, švelnių prieskonių kvapai, taip pat šokolado, karamelės, vanilės – tokie, kurie skatina apetitą.

Miegamasis

Rinktis kvapą šiai namų erdvei reikia labai atsakingai, nes jis neturėtų erzinti, tonizuoti, trukdyti užmigti ar kelti kitokį diskomfortą. Idealiai tiks romantika dvelkiantys neintensyvūs gėlių, augalų, žalumos kvapai, pavyzdžiui, rožių, jazmino, taip pat raminantys aromatai: kedro, ramunėlių, eukaliptų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: