Kaip šventė Ignalina

Ignalina šią Vasario 16-ąją kvietė švęsti keliant vėliavas, grožintis įspūdingai apšviesta Ignalinos bažnyčia, dalyvaujant akcijoje „Vasario 16-osios gatve – su trispalve” bei internete stebint šventei sukurtą Ignalinos sveikinimą Lietuvai „Mus jungia trispalvė”. 

Šiek daugiau nei 4 minučių trukmės muzikiniame sveikinime šventiškai pristatytos gražiausios Ignalinos krašto vietos: Palūšės bažnyčia, Ginučių malūnas ir piliakalnis, Ladakalnis, Lietuvos žiemos sporto centras, Ignalinos miesto panoramos, kryžius tremtiniams… Su vėliavomis ir vėliavėlėmis rankose eita, kopta, važinėta keturračiais, slidėmis ir snieglentėmis čiuožta nuo kalnų, paleidžiant trispalvius dūmus. Grožėtasi Kultūros centro pastatą puošiančiu dailininkų Gataveckų paveikslu, žvakelė uždegta prie kryžiaus tremtiniams. Didžiulė vėliava ištiesta ant Ladakalnio, šalia ąžuolo, kurio šakos papuoštos tautinėmis juostelėmis. Mažieji ignaliniečiai Lietuvą sveikino prie Linos ir Igno skulptūros. Nepamiršti ir įsimylėjusieji, ir net ant ledo žvejojusieji… Sveikinimo metu skambėjo nuoširdi ir jaudinanti ignaliniečių atlikta Roko Radzevičiaus (muzika) ir Rimvydo Stankevičiaus (žodžiai) daina „Sudainuokime Lietuvą“.

Nuoširdžius sveikinimus šventės proga sukūrė ir Ignalinos rajono kultūros centro padaliniai bei ankstesnių renginių akimirkomis, eilėmis ir muzika kvietusi pasidžiaugti Ignalinos viešoji biblioteka.

Kitas gražus ir prasmingas šventės akcentas – įspūdingas Ignalinos Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios apšvietimas. Tai tapo ignaliniečius sujudinusiu ir puikiai nuteikusiu įvykiu. Šviečiantis bažnyčios bokštas, lazerių spinduliai buvo matomi iš tolo. Visi skubėjo pasižiūrėti, nufotografuoti, nufilmuoti. Socialiniuose tinkluose dalintasi gražiais vaizdais, padėkomis ir nuostaba.

Šiemet su Lietuvos valstybės atkūrimo švente sutapo Užgavėnės, kurias visi įpratę švęsti linksmai ir triukšmingai, lauke kepant blynus, šokant ir dainuojant. Ir ši šventė persikėlė į interneto erdves. Linksmas Užgavėnių akimirkas dovanojo Ignalinos rajono kultūros centro padaliniai. Vasario 16-ajai ir Užgavėnėms skirtas Savivaldybės administracijos Facebook paskyroje paskelbtas konkursas, kviečiantis gaminti iš meilės Lietuvai ir šventinių patiekalų nuotraukas iki vasario 19 dienos kelti į komentarus. Daugiausiai patiktukų surinkusių nuotraukų autoriai bus apdovanoti savivaldybės ir „Forest Grill“ prizais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: