freepik.com nuotr.

Kaip tinkamai prižiūrėti oro kondicionierių?

Kad oro kondicionierius veiktų našiai visus eksploatacijos metus, reikia reguliariai atlikti jo elementų priežiūrą. Nevykdant būtinos techninės priežiūros, oro kondicionieriaus našumas nuolat mažėja, o energijos sąnaudos nuolat didėja. Kokios yra pagrindinės oro kondicionieriaus dalys, reikalaujančios reguliarios priežiūros?

Oro kondicionierių filtrai

Svarbiausia priežiūros užduotis, užtikrinanti oro kondicionieriaus efektyvumą, yra reguliariai keisti arba valyti jo filtrus. Užsikimšę, nešvarūs filtrai sumažina oro srautą ir gerokai sumažina sistemos efektyvumą. Be to, užsikimšus oro srautui, oras gali apeiti filtrą ir nusėsti nešvarumų tiesiai į garintuvo ritę bei pabloginti ritės šilumą sugeriančias savybes. Pakeitus nešvarų, užsikimšusį filtrą švariu, oro kondicionieriaus energijos sąnaudos gali sumažėti 5-15 %.

Centriniuose oro kondicionieriuose filtrai paprastai būna įrengti kur nors palei grįžtamąjį ortakį. Dažniausiai filtrai būna sienose, lubose arba pačiame oro kondicionieriuje. Kambariniai oro kondicionieriai turi filtrą, kuris įmontuotas į patalpą nukreiptose grotelėse.

Kai kurių tipų filtrai yra daugkartinio naudojimo, kitus reikia keisti. Jų būna įvairių tipų ir efektyvumo. Vėsinimo sezono metu oro kondicionavimo sistemos filtrą ar filtrus valykite arba keiskite kas mėnesį ar du. Filtrams gali prireikti dažnesnio dėmesio, jei oro kondicionierius naudojamas nuolat arba namuose yra kailinių gyvūnų.

Oro kondicionieriaus ritės

Oro kondicionieriaus garintuvo ritė ir kondensatoriaus ritė per mėnesius ir metus eksploatacijos kaupia nešvarumus. Švarus filtras apsaugo garintuvo ritę nuo greito užteršimo. Tačiau laikui bėgant garintuvo ritė vis tiek kaupia nešvarumus. Šie nešvarumai mažina oro srautą ir izoliuoja spiralę, todėl sumažėja jos gebėjimas sugerti šilumą. Kad išvengtumėte šios problemos, kasmet patikrinkite garintuvo ritę ir prireikus ją išvalykite.

Lauko kondensatoriaus ritės taip pat gali labai užsiteršti, jei lauke yra dulkėta aplinka arba jei netoliese auga lapai. Galite lengvai pamatyti kondensatoriaus ritę ir pastebėti, ar ant jos briaunų kaupiasi nešvarumai.

Turėtumėte sumažinti purvo ir šiukšlių kiekį šalia kondensatoriaus. Ventiliacijos angos, krintantys lapai ir vejapjovė – tai galimi purvo ir šiukšlių šaltiniai. Išvalius zoną aplink ritę, pašalinus visas šiukšles ir nupjovus lapus bent metro atstumu, aplink kondensatorių bus užtikrintas tinkamas oro srautas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: