Kalbėta apie reabilitaciją ir vaistus

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai vakar lankėsi Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos (ŽNS) narių susirinkime. Jų paprašyta papasakoti apie medicininės reabilitacijos teikimo tvarką, taip pat pasidalyti naujienomis, aktualiomis neįgaliesiems.

Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Regina Venckienė aiškino Panevėžio krašto ŽNS nariams, kokia yra medicininės reabilitacijos, apmokamos ligonių kasų lėšomis, skyrimo tvarka, išdėstė, kuriuos pacientus į reabilitaciją išsiųsti privaloma nedelsiant, kokios galimybės gauti reabilitacinį gydymą yra kitiems, kada reabilitaciją gali skirti šeimos gydytojas, o kada ji skiriama tik po gydymo stacionare, akcentavo, kad medicininė reabilitacija skiriama ne visiems jos panorusiems, bet rimtai sergant, ir ją skiria gydantis gydytojas, įvertinęs gydytojo reabilitologo rekomendacijas. Reabilitacija siekiama atstatyti prarastą darbingumą, sugrąžinti sveikatą.

R. Venckienė pabrėžė, kad pirmenybė teikiama vaikams, darbingo amžiaus pacientams po ūmių susirgimų (insultų, infarktų), sąnarių endoprotezavimo ar kitų operacijų. Taip pat paminėjo, kuriais atvejais gali būti skiriama pakartotinė ar palaikomoji reabilitacija.

Susitikime akcentuota, kad pacientai patys turi teisę pasirinkti reabilitacijos įstaigą. Be abejo, ji turi turėti licenciją teikti būtent to profilio paslaugas, kurios reikalingos pagal paciento ligą. Tarkime, ginekologiniai ligoniai negali vykti į reabilitaciją Likėnų sanatorijoje, nes tokių ligų profilio reabilitacijos ši gydymo įstaiga neteikia – neturi licencijos. Kurios rūšies reabilitaciją pacientui skirti, sprendžia gydantis gydytojas, įvertinęs gydytojo reabilitologo rekomendacijas. Ne visais atvejais pacientai gali gauti norimą gydymą, nes būna aplinkybių, dėl kurių negalima taikyti reabilitacinio gydymo.

Panevėžio TLK atstovė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad ligonių kasa neretai sulaukia klausimo, ar galima vykti į sanatoriją slaugyti artimo žmogaus, jei jam skiriama reabilitacija. Šiuo atveju, pasak Kontrolės skyriaus specialistės, vykti slaugyti galima, tačiau ligonių kasos lėšomis suaugusįjį slaugančio asmens buvimas sanatorijoje nėra apmokamas. Jis apmokamas tik tuo atveju, kai slaugomas vaikas iki 8 m. arba neįgalus vaikas iki 18 m.

R. Venckienė informavo Panevėžio krašto ŽNS atstovus, kokios reabilitacijos įstaigos yra Panevėžyje, taip pat kalbėjo apie tai, kad praėjusiais metais pradėta teikti psichosocialinė reabilitacija, papasakojo, kokios yra pirminio etapo reabilitacijos skyrimo sąlygos ir kad už ją papildomai mokėti nereikia.

Panevėžio krašto ŽNS narius domino, ar reabilitacinis gydymas priklauso tada, kai yra įdėtas širdies stimuliatorius, ar į sanatoriją siunčiama persirgus poliomielitu ir kt. Taip pat buvo klausiama, kaip elgtis, kai gydytojas liepia eiti pirkti vaistų į nurodytą vaistinę, kodėl tiek mažai ligoniams skiriama kompensuojamųjų sauskelnių, kodėl vaistinės nesuperka išduotų vaistų likučių, kai pradėjus gerti vaistus paaiškėja, kad šių vaistų pacientas netoleruoja, kodėl taip nenoriai pacientai guldomi į ligoninę ir pan.

R. Venckienė atsakė į klausimus, papasakojo plačiau apie kompensuojamųjų vaistų išrašymo ir jų įsigijimo tvarką, galimybes pacientams teikti stebėjimo paslaugą ligoninėje, taip pat informavo apie dar vieną naujovę – kabinetus, kuriuose sergantiesiems širdies nepakankamumu ir kraujagyslių ligomis medikai patarinės, kaip maitintis, mokys, kaip vartoti vaistus, sportuoti, atliks ir vertins tyrimus.
Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: