G. Lukoševičiaus nuotr.

Kalėdinio siauruko kelionės išpopuliarino didžiausią Lietuvoje kultūros paveldo objektą

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ antrus metus iš eilės atlieka visuomenės nuomonės tyrimus, kuriais siekia išsiaiškinti, ar Lietuvos gyventojams teko keliauti Aukštaitijos siauruoju geležinkeliu (Siauruku) ir dalyvauti Siauruko organizuojamuose renginiuose.

Remiantis apklausos duomenimis, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ per pastaruosius 2 metus keliavo 3,1 proc. apklausoje dalyvavusių šalies gyventojų. Dar 14,2 proc. keliavo ankščiau nei prieš 2 metus. Planuoja artimiausiu metu Siauruku keliauti 20,1 proc. gyventojų, o 40 proc. apklaustųjų teigė žinantis apie Siauruką, bet keliauti neplanuoja. Dar 22,8 proc. apklaustųjų atsakė nieko nežinantis apie šias keliones.

„Praėjusiais metais Siauruku keliavo beveik 30 tūkst. keliautojų, ir šiemet tikimės panašaus jų skaičiaus. Apie trečdalis mūsų keliautojų dalyvauja Kalėdinio Siauruko programoje, kuri šiemet vyksta istoriniame Surdegio siaurojo geležinkelio stoties komplekse. Sociologinė apklausa patvirtina, kad aktyvi veikla ir naujos pasiūlytos kelionių programos padeda mums skleisti žinią apie unikalų ir didžiausią šalies kultūros paveldo objektą – Siauruką“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis organizuoja keliones kelyje Panevėžys-Raguvėlė-Surdegis-Troškūnai-Anykščiai-Rubikiai (iš viso 68,4 km).

Pasak D. Liutiko 2023 m. Siaurukas buvo „nuvykęs“ į Vilniaus Knygų mugę, taip pat dalyvavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos bei Šaulių miestų šventėse, kuriose pristatė Siauruko istoriją ir teikiamas paslaugas keliautojams.

Sociologinė apklausa parodė, kad, lyginant su 2022 metais, net 7 proc. punktais išaugo Lietuvos gyventojų teigiančių, jog artimiausiu metu planuoja keliauti siauruku skaičius ir 6 proc. punktais sumažėjo žmonių nieko nežinančių apie šias keliones. Vadinasi per metus Siauruko žinomumas ir išaugo net 13 proc. punktų.

Apklausoje dalyvavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio bei Alytaus miestų ir rajonų gyventojai bei Tauragės, Rokiškio, Utenos, Švenčionių, Telšių, Mažeikių, Raseinių, Ukmergės, Molėtų, Kaišiadorių, Varėnos, Klaipėdos, Jurbarko r., Pakruojo, Kupiškio, Vilkaviškio r., Lazdijų r., Šiaulių r., Prienų r., Kauno r., Akmenės r., Jonavos r., Kretingos, Jurbarko, Kalvarijos, Pagėgių, Marijampolės, Palangos ir Elektrėnų savivaldybių gyventojai.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa atlikta 2023 m. lapkričio 22 – gruodžio 2 d. Tyrimas vyko 25 miestuose ir virš 40 kaimų. Apklausos būdas mišrus – akivaizdinis interviu ir interviu telefonu. Buvo apklausta 1000 gyventojų nuo 18 metų amžiaus ir vyresni. Apklausą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: