Tai bent Kaledos_Vaidos Markevičiūtės-Razmislavičės nuotr.

Kalėdų namelio gyventojų nuotykiai sugrįžta seriale „Tai bent Kalėdos“

Kartu su žiema į LRT ekranus pasibeldžia ir jau pamėgtas serialas apie Kalėdų Senelį ir kitus Kalėdų namelio gyventojus. Gruodžio mėnesio tradicija tapę herojai šiemet kvies į „Tai bent Kalėdas“ ir ruoš įsimintiną šventinį koncertą.

„Išties labai džiaugiamės, kad prieš kelis metus, pandemijos išprovokuotas, atsirado Kalėdų namelis ir stebuklingi jo gyventojai. Jie, tuomet dar tik trise, sprendė ir dalinosi sava karantino patirtimi ir taip padėjo vaikams ir jų šeimų nariams lengviau įveikti tą nestebuklingą laikotarpį. O dar labiau džiaugiamės, kad po karantino namelio gyventojai niekur neišsikraustė ir liko su mumis. Jie kartu su kitais Kalėdų miško gyventojais per šventes moko mus, kaip patiems tapti stebuklingais, o svarbiausia nepamiršti, kad tereikia tikėti”, – mintimis dalijasi serialo autoriai Mykolas Vildžiūnas ir Povilas Laurinkus.

„Kiekvienais metais auginame namelio aplinką. Atvedame į jį naujus personažus ir taip atveriame vis daugiau Kalėdų miško pasaulio. Taip augame ir patys, mokome vaikus įsiklausyti, įsivaizduoti, laisvai kurti, tikėti savimi, išmokti dalintis ir sutarti šeimoje ar savo bendruomenėje. Ir tai yra jau ne tik darbas, o prasminga, į darnesnį pasaulį vedanti veikla”, – sako serialo kūrėjai, kartu su visa kūrybos namų „Kaukių akademija“ (vedama aktorių Juliaus Žalakevičiaus, Aistės Lasytės ir Vygando Vadeišos) besidžiaugiantys serialo sėkme.

Apie darbą seriale pasidalino ir jame vaidinusi aktorė Beata Nicholson, seriale įkūnijusi ponią Pyragauskienę, bei tik šiais metais tarp serialo aktorių pasirodysianti Nijolė Narmontaitė.

„Kur besifilmuočiau, man visada svarbiausia – atmosfera. Atėjau į filmavimą namelyje daug ko nepažinodama, bet atrodė, kad esame pažįstami jau šimtus metų. Esu tikra, kad jausmas, tvyrantis procese, persikelia ir į žiūrovų širdis, sušildo ir įtikina. Na, o mano personažas, nors ir pasakiškas, bet gal nebus pats mieliausias, nors man pačiai visada smagu kurti blogiukų vaidmenis ir tokių visada laukiu”, – mintimis dalijasi trolių palikuonės Vyr. specialistės vaidmenį įkūnijusi Nijolė.

Beata, paklausta, kaip jai sekasi vaidinti stebuklingo miško kepėją ponią Pyragauskienę, tik juokėsi: „Baikit juokinti, sekėsi puikiai, negali nesisekti tokioje kūrėjų komandoje, tokiame puikiame ne tik kalėdiškame, bet išties stebuklingame projekte. Jo laukia ir mano pačios vaikai, ir kaimynų, ir visų pažįstamų vaikai. Ir ne tik vaikai, būkim atviri, laukia ir suaugę, bent jau aš tai tikrai. Tai nuostabiausias, žiemos rytus praskaidrinantis, kasdienis Kalėdų laukimo stebuklas.”

Praėjusiais metais Kalėdų Senelis su ištikimiausiais elfais sprendė klausimą, ar Kalėdos išvis bus, nes pasiruošimą joms trikdė vienatvės pykčio apimtas gnomas Elektronas. Šiemet serialo kūrėjai užtikrintai skelbia, kad Kalėdos bus, ir jos bus „Tai bent“. Žiūrovų laukia ne tik nauji, dar nematyti serialo personažai, Kalėdų miško muzikantų koncertai, bet ir nauja knyga bei galimybė aplankyti tikrą Senelio ir elfų namelio rezidenciją.

Senelis ir Elfai tikėjosi, kad šiųmetis pasiruošimas Kalėdoms bus ramesnis ir įprastesnis, kad šimtmečiais stebuklingoje darbų knygoje surašyti dienos darbai klosis lengvai ir įprastai. Bet kur tau – jau pirmomis žiemos dienomis namelyje apsilankys Kalėdų miško muzikos prodiuseris Lūšiūnas (jį įkūnijusio aktoriaus kūrėjai dar neatskleidžia) ir patikės Seneliui ir elfams sukurti muzikinę grupę bei surengti šventinį koncertą.

Kalėdų namelio gyventojai mėgsta muzikuoti, tad įnirtingai pradės ruoštis repeticijoms. Bet, jas nuolat vis kas nors nutrauks. Tai ponia Pyragauskienė (aktorė Beata Nicholson) ir gnomas Elektronas (aktorius Oskar Wyganowski) stos į dvikovą dėl geriausio miško kepėjo vardo. Tai iš nežinia kur atsiradusi Vyr. Specialistė (aktorė Nijolė Narmontaitė) įsigeis iškelti namelį iš Kalėdų miško nežinia kur. Be to, reikės nepamiršti pasveikinti Elfo su gimtadieniu, o Elfei, dėl per intensyvių repeticijų, taikyti garso dietą. Teks išsiaiškinti, kieno darbas namelyje visgi pats sunkiausias ir iš kiemo išvaryti visai ne laiku, pačioje žiemos pradžioje, pasirodžiusį pavasarį.

O kur dar naujos muzikinės grupės įvaizdžio paieškos, varginančios fotosesijos ir intensyvios pono Padebesio (aktorius Evaldas Jaras) šokio ir scenos etikos pamokos. Kaip galima pasirengti svarbiausiam metų koncertui, išvengiant neišvengiamo jaudulio ir dar spėti atlikti įprastus stebuklingus dienos darbus? Neįmanoma! Tikrai? O gal stebuklingame Kalėdų miške viskas yra įmanoma ir visada viskas baigiasi gerai?

Sužinoti galima tik pažiūrėjus naująjį serialą „Tai bent Kalėdos“, kaip įprasta, nuo gruodžio 1 d. per LRT TELEVIZIJĄ (darbo dienomis 7.20 val., savaitgaliais 9.50 val.), o patys nekantriausi serialą nuo 7 val. galės rasti LRT EPIKOJE, kur galima pažiūrėti ir ankstesnių metų serialo serijas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: