I. Grigienė: per karantiną išmokau rišti verbas

Karantinas. Indiana Grigienė: „Tai rimtų išbandymų ir pasitikrinimų laikas“

Lietuvoje paskelbus karantiną, daugelis laiką leidžia namuose, dirba nuotoliniu būdu ir panašiai. O ką karantino metu veikia Panevėžio miesto tarybos nariai. Jie sutiko pasidalinti mintimis, patarimais panevėžiečiams ir atsakyti į keletą Aukštaitijos naujienų portalo AINA pateiktų klausimų. Šiandien kalbiname Panevėžio miesto tarybos narę, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narę Indianą Grigienę.

Ar dirbate karantino metu ir kaip (ar einate į darbą ar iš namų) ?

Pandemija, karantinas mus visus ištiko nelauktai, staiga. Niekas tam negalėjo pasiruošti. Visi išgyvename stresą, nerimą.

Karantino metu dirbu. Dirbu daug. Kasdien važiuoju į darbą, ten galiu susikaupti, dirbti namuose man sunku.

Vieną krizę teko išgyventi vos įkūrus savo verslą. Dabar dar kitokia situacija.  Dar turim darbų, bet labai sutriko atsiskaitymai. Glumina tyla, labai sumažėjo užklausų. Priklausau verslo klubui BNI “Tauras”. Didžioji dauguma verslo klubo kolegų dirba 20-30% pajėgumu. Yra verslų, kurie visai sustojo.

Sunkus laikas. Daug išbandymų. Matau ir juodus scenarijus, kur „didieji rykliai” aimanuodami sunkumais skandina mažus. Kartais situacija panaši į išgyvenimo žaidimą. Labai daug išbandymų, o veikti esi  apribotas. Kažkas iš aukščiau sako „sustok!“.

Labdaros akcijoje

Aktyviai dirbame Tarybos opozicijoje. Laukiam ir raginom merą kuo skubiau sušaukti Tarybos posėdį. Labai daug skambučių, klausimų, pagalbos prašymų. Daug dalykų, kuriuos reikia spęsti extra tvarka, nelaukiant parėdimų iš viršaus. Kai kurių planų reikia atsisakyti. Situacija keičiasi labai greitai.

Kaip leidžiate laiką namuose su šeima ar artimaisiais?

Nebuvome pratę tiek ilgai visi būti namuose, kiekvienas prie savo kompiuterio, vienas „zoom-e“, kitas „moodle“, trečias „skype“.

Daugiau maisto ruošos, bet man tai patinka. Grįžusi dukra studentė kartais mus palepina pica, salotomis. Turime du šunelius, tai jie kasdien mus išveda pasivaikščioti. Turim sodelį – ten nulekiam pasidarbuoti. Šiuo metu fizinis krūvis, darbas po ilgo sėdėjimo „online“ yra tikra palaima.

Nuolat lankau mamą. Pasimojuojam per langą, produktus palieku prie durų, daugiau kalbam telefonu. Sunki ta izoliacija vienišam žmogui…

Karantinas sutapo su gavėnios laikotarpiu. Džiaugiuosi , kad su vyru priklausom “sutuoktinių susitikimų” bendruomenei. Pirmą kartą taip giliai išgyvenau Kryžiaus kelią. Ėjome jį virtualiai, dalinomės išgyvenimais, refleksijomis. Labai prasmingas laikas, kasdien viena stotis. Keliavom dvi savaites. Atsirado nauja patirtis – mišios namuose.

Pačios surišta verba

Kokią knygą (knygas) rekomenduotumėt paskaityti panevėžiečiams ir kodėl?

Mano mylima knyga yra Akselio Miuntės ”Knyga apie San Mikelę”. Labai graži knyga, kurią skaičiau gal šešiolikos metų, bet ji man ir dabar  yra gyvenimo išminties knyga, nes „gyvenimas tebėra toks kaip visuomet: nejautrus įvykiams, abejingas žmonių džiaugsmams ir sielvartui, nebylus ir mįslingas it sfinksas”.

Kita knyga, tikra istorija– Tim Guenard „Stipriau už neapykantą“. Tai labai stipri knyga apie  meilės stygiaus sužeistą žmogų, apie prarastą ir atrastą žmogų. Žodžiai čia stiprūs lyg kumščio smūgiai.

Prie mano lovos visada kalnas knygų. Kartais noriu lengvo skaitymo apie prancūzišką gyvenimo stilių, vyną, sūrius ir arklieną. Kartais apie verslą, dabar skaitau Robert Kiyosaki  „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“, o kartais skaitau romanas.

Kokį filmą ar serialą rekomenduotumėte pažiūrėti ir kodėl?

Apie filmus, kaip ir knygas – jų labai daug. Karantino prabanga – penktadienio F.Felinio filmų retrospektyva. Žiūrim, žavimės. Amarcord žiūrėjom gal 3 vakarus. Nieko nėra gražiau už sceną su laivu, už mistinį rūką…

Iš serialų ne taip seniai žiūrėjom nuostabų „Ana  Kareniną“. Man patinka „Bridžita Džouns“ su Renee Zellweger,  žiūrėdama nuolat kvatoju, patinka jos žavingas netobulumas.

Jūsų pasiūlymas – ką veikti per Velykas?

Per Velykas visus kviečiu sudalyvauti mišiose, kurios bus transliuojamos per televiziją. Pasiruošti gražų šventinį stalą, pasidaryti virtualų susitikimą su vaikais, artimiausiais, pasidžiaugti margučiais.

Šios Velykos visiems bus kitokios. Mes ilgėsimės tėvų ir anūkų, kad negalime būti kartu, kad negalim apsikabinti. Bet visa tai laikina. Išbandymai tam, kad labiau brangintume tai, kas rodėsi elementaru ir kasdieniška.

Jūsų palinkėjimas ar padrąsinimas panevėžiečiams karantino metu

Mintimis siunčiam linkėjimus ir padėkos žodžius  medikams – stiprybės Jums ir sveikatos.

Sveikatos sergantiems. Vilties, kad tapsim jautresni ir geresni, kad saugosim vieni kitus, kad  rūpinsimės ne tik savimi, kad nepamiršim vienišo kaimyno ir našlaičio vaiko.

Kad tapsim brandesni, solidaresni, nebūsim godūs.

Šis laikas rimtų išbandymų ir pasitikrinimų laikas.

Matome, kad liga nesirenka pagal turtą ar išsilavinimą, kad išeidami nieko neišsinešam…

Šventų Velykų proga linkiu prisikelti dvasioj ir rūpintis savo širdim.

Viltingų Šv. Velykų. Prisikelsim.

Dėkojame už pokalbį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: