Karantinas neišretino Panevėžio turgų prekybininkų gretų

Nors buvo prognozuojama, kad pusmetį besitęsiantis karantinas skaudžiausią smūgį suduos smulkiesiems verslininkams, tame tarpe ir turgaus prekiautojams, tačiau panašu, kad jie bent Panevėžyje suka į senas vėžes ir į ankstesnį darbo ritmą. Nors kai kurie prekiautojai teigia per dieną suprekiaujantys tik už kelis eurus, Panevėžio turgų vadovės linkę manyti, kad velnias yra ne toks ir baisus, koks piešiamas.

Centrinio Panevėžio turgaus direktorė Asta Pačekajūtė, kad nė vienas nuomininkas iš turgaus nepasitraukė ir vieni sunkiau, kiti lengviau atsigauna. Anot jos, jei kiti Lietuvos turgūs atsidarė tik nuo šios savaitės, Panevėžio centrinis turgus, kadangi visos priekyvietės turi atskirus įėjimus ir išėjimus iš lauko, jau dirba pusantro mėnesio.

„Sunku ką nors lyginti, nes ankstesniais metais nebuvo karantino. Galite įsivaizduoti, ką reiškia penkis mėnesius žmonėms būti be darbo ir pajamų. Dabar Panevėžio centriniame turguje įprastas gyvenimas, kaip buvo ir anksčiau”,- sakė A.Pačekajūtė.

„Aišku, kad karantinas paveikė visus žmonės, tačiau ne vien finansiškai, bet ir morališkai. Po truputį atsigauname, nes tik neseniai leista prekiauti pramoniniais gaminiais”,- sakė Panevėžio ūkininkų turgaus direktorė Sonata Daktaraitė.

Ji irgi patikino, kad turgus neprarado nė vieno nuomininko, nes dauguma prekiautojų yra pensinio amžiaus ir nori papildomai prisidurti prie pensijos. Direktorės žodžiais, didžiulis anšlagas turguje buvo prieš Motinos dieną, kai žmonės šluote šlavė įvairius sodinukus, gėles, tačiau vėluojantis pavasaris ir šalnų baimė trukdo sėkmingesnei daigų prekybai.

„Po truputį atsigauname, bet iki to, kas būdavo ankstesniais metais dar toli. Iš pradžių koja kišo karantinas ir jo apribojimai, o dabar – niekaip nepasirodanti aukštesnė šiluma ir neateinantis tikrasis pavasaris”,- sakė S.Daktaraitė.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: