Karo pabėgėliai iš Ukrainos Panevėžyje galės nemokamai važiuoti miesto transportu

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad 2022 metais užsieniečiams, pasitraukusiems dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, būtų taikoma 100 proc. lengvata važiuoti Panevėžio miesto vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais. Ši lengvata būtų taikoma įsigyjant mėnesinį vardinį bilietą, galiojantį kalendorinėmis dienomis.

Asmenys, norintys gauti nemokamą viešojo transporto bilietą, turės kreiptis į VšĮ Panevėžio keleivinio transporto administraciją ir jai pateikti dokumentą, įrodantį faktą, kad jis yra karo pabėgėlis iš Ukrainos, t. y. Migracijos departamento išduotą vizą ar laikiną leidimą gyventi Lietuvoje, ir savo asmens dokumentą.

Primename, kad Migracijos departamento skambučių centre įdiegta atskira karštoji linija, kuria konsultuojami nuo karo savame krašte į Lietuvą bėgantys ukrainiečiai. Konsultacijos tel. +370 5 271 71 12 teikiamos kiekvieną darbo dieną ir savaitgaliais nuo 7.30 iki 21.00 val.

Panevėžio miesto savivaldybėje paskirti koordinatoriai, kurie rūpinasi karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimo, švietimo, socialiniais ir savanorystės klausimais. Savivaldybės svetainėje www.panevezys.lt sukurta nuoroda, kurioje skelbiama visa aktuali informacija apie situaciją dėl Ukrainos karo pabėgėlių, migracijos klausimų. Kilus klausimų, rašykite el. paštu ukraina@panevezys.lt.

Apgyvendinimo koordinatoriais paskirti asmenys dirba ne tik darbo valandomis, vakarais, bet ir savaitgaliais. Susisiekus tel. +370 665 89 858 bus išsiaiškinamas poreikis ir pagal jį dėl apgyvendinimo savanorių namuose Panevėžyje nukreipiama į organizaciją „Stiprūs kartu“ arba siūloma alternatyva – apsigyventi miesto bendrabučiuose, viešbučiuose.

Švietimo koordinatorius rūpinasi Ukrainos piliečių vaikų integracija į švietimo sistemą, tel. +370 45 501 380.

Socialinis koordinatorius rūpinasi ukrainiečių socialine gerove, psichologiniais ir kt. klausimais, tel. +370 688 76 588.

Atvykusiesiems iš Ukrainos svarbu užsiregistruoti. Tai galima padaryti tik įvažiavus į Lietuvos teritoriją Alytuje esančiame registracijos centre (Pramonės g. 1B) arba atvykus į miestą, kuriame pageidaujama apsistoti. Šiuo atveju – Migracijos departamento Panevėžio skyriuje, esančiame K. Binkio g. 14. Užsiregistravę Ukrainos piliečiai galės gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (1 metams) arba nacionalinę vizą (1 metams). Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 707 67 000.

Norintys tapti savanoriais kviečiami kreiptis tel. +370 612 26 485.

Komunikacijos skyrius               


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: