Kaune automobilis pėsčiųjų perėją „praskriejo“ 129 km/h greičiu

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, vasario 15-21 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi kelių eismo taisyklių. Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 363 greičio viršijimo atvejus. 

Šeštadienį, vasario 20 d., apie 13.45 val. mobilusis greičio matuoklis užfiksavo tikrą greičio mėgėją – Kaune, Šiaurės pr., automobilis „BMW“ atkarpoje, kurioje yra ir pėsčiųjų perėja, vietoje nustatytų 50 km/h, važiavo 129 km/h greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu.  Už greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/h, pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų protokolo (toliau – LR ANK) 116 str. 6-7 d., vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda nuo 450 iki 550 eurų, bet ir vairuotojo pažymėjimo netekimas nuo 1 iki 6 mėnesių. 

Praėjusį savaitgalį, vasario 21-22 d., Kauno apskrityje buvo vykdyta papildoma policinė priemonė, skirta neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolę bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Šeštadienį, vasario 20 d., Jonavos ir Kaišiadorių rajonuose buvo patikrintas beveik 300 vairuotojų blaivumas. Visgi, vienas vairuotojas buvo neblaivus. Automobilio „Volvo“ vairuotojui (gim. 1976 m.) apie 10.40 val. Kaišiadorių r., Žaslių mstl., buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,31 prom. Tai didžiausias Kelių patrulių kuopos pareigūnų nustatytas neblaivumo laipsnis automobilio vairuotojui per praėjusią savaitę. Už tai vyrui gresia bauda nuo 800 iki 1100 eurų (LR ANK 422 str. 5 d.). 

Tą pačią dieną, apie 14.50 val., Jonavos r., Upninkų k., išaiškintas ir neblaivus dviratininkas (gim. 1977 m.), kuriam taip pat nustatytas lengvas girtumo laipsnis (1,46 prom.). Pagal LR ANK 428 str. 7 d., už dviračio vairavimą apsvaigus (ne mažiau kaip 0,4 prom., bet ne daugiau kaip 1,5 prom.), asmeniui gresia bauda nuo 80 iki 150 eurų. Priemonių metu nustatyta ir kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimų (toliau – KET), kai buvo vairuojama transporto priemonę neturint teisės to daryt, nedėvėti saugos diržai. Taip pat fiksuoti ir pėsčiųjų eismo dalyvių padaryti pažeidimai. 
Sekmadienį, vasario 21 d., Kauno mieste ir rajone Kelių patrulių kuopos pareigūnai patikrino dar per 300 vairuotojų blaivumą, vienas vairuotojas buvo neblaivus (nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,04 prom.). Dviems vairuotojams už transporto priemonių vairavimą neturint teisės to daryti surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 424 str. 2 d. Jiems gresia baudos nuo 300 iki 450 eurų. 

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 4 neblaivius vairuotojus ir 1 neblaivų dviratininką. Išaiškinti ir 8 vairuotojai, neturėję teisės vairuoti bei kiti pavieniai KET pažeidimai.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 3 eismo dalyviai (pernai iki vasario mėnesio pabaigos – 3), dar 34 sužeisti (pernai – 111). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: