Kaune sulaikyti dokumentų klastojimo veikla užsiėmę vyrai (video)

Kovo 14-ąją, sekmadienį, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, bendradarbiaudami su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, po ilgalaikio tyrimo sulaikė 3 vyrus, kurie, kaip įtariama, gamino ir klastojo įvairiausius dokumentus.

Sekmadienio pavakarę atlikus kratas Kaune, Žaliakalnyje, bei Kauno r., Karmėlavos sen., rasta ir tyrimui paimta kompiuterinė įranga, spausdintuvai, laminavimo aparatai, įvairūs dokumentų trafaretai, šablonai bei gydytojų ir gydymo įstaigų antspaudų klišės. Taip pat rasta jau paruoštų automobilių registracijos dokumentų (Lietuvos, JAV, Belgijos bei Prancūzijos), brandos atestatų, receptų vaistams ir kitų dokumentų šablonų, vairuotojo pažymėjimų.

Įtariama, kad įvairiausi dokumentai buvo ruošiami ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkai. Turimais duomenimis, suklastoti vairuotojo pažymėjimai juodojoje rinkoje kainuoti galėjo 150 eurų, automobilių registracijos dokumentai (priklausomai nuo to, kokios šalies) – nuo 60 iki 150 eurų.

Dėl įvairiausių dokumentų klastojimo Kauno mieste buvo sulaikyti 3 kauniečiai (du gim. 1965 m., dar vienas – gim. 1974 m.). Vakar spręstas klausimas dėl kardomųjų priemonių jiems skyrimo. Vyrams paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 2 d., dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, bei 302-1 str. 2 d., dėl įrangos antspaudams, spaudams, dokumentams ar griežtos atskaitomybės blankams klastoti gaminimo, laikymo, gabenimo, siuntimo ar realizavimo. Vyrams gresia laisvės atėmimo bausmė iki šešerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 3-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: