Nuotrauka: Unsplash.com / Nathan Dumlao

Kava be kofeino – visi atsakymai apie šią kavos alternatyvą

Ar vis nuraustate paklausti, kiek kavos puodelių išgeriate per dieną? Galbūt norėtumėte sumažinti suvartojamo kofeino kiekį, tačiau negalite atsispirti kavos aromatui ir skoniui? Tuomet kava be kofeino gali būti puikus sprendimas. Dėl vis augančio žmonių rūpesčio sveika mityba, DECAF kava tampa vis aktualesnė. Be to, į tai atsižvelgdami gamintojai vis tobulina jos gaminimo būdus. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie šį vis populiarėjantį vartotojų pasirinkimą.

Kava be kofeino – kada pasirinkti

Kava be kofeino, arba kava DECAF, yra puiki alternatyva norintiems mėgautis kavos skoniu be nepageidaujamo kofeino poveikio. Jeigu jūsų organizmas jautresnis kofeinui ir jaučiate, kad kava sukelia jums nerimą arba nemigą, būtinai išbandykite DECAF variantą. O galbūt tiesiog mėgstate pasilepinti kavos puodeliu vėlai vakare? Tuomet kava be kofeino yra tinkamas pasirinkimas, kuris nesutrikdys miego režimo. Galiausiai, tai puiki alternatyva turintiems aukštą kraujo spaudimą, inkstų veiklos sutrikimų arba kenčiantiems nuo nervų sistemos ligų. Be to, ji tinka vartoti nėščiosioms ir maitinančioms moterims.

Koks DECAF kavos skonis

 

Nuotrauka: Unsplash.com / Drew Coffman

 

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių mitų apie kavą be kofeino yra tas, kad jos skonis neprilygsta įprastai kavai. Tačiau dėl to nerimauti tikrai neverta, nes naujausi ir pažangiausi DECAF kavos gamybos būdai leidžia išsaugoti visas gerąsias kavos pupelių savybes. Be to, DECAF kava nenusileidžia ir savo įvairove. Visai kaip įprasta kava, ji skiriasi pupelių kilme, skrudinimu ir kitomis skonių savybėmis – pavyzdžiui, kartumu, rūgštumu arba intensyvumu. Kava be kofeino gali turėti įvairių skonių natų – nuo saldžios karamelės iki subtilaus vaisių aromato ar sodraus šokolado. Tiesa yra ta, kad DECAF kava yra ne tik skani, bet ir turi savitą charakterį, kuris gali pralenkti netgi kai kurias įprastai gaminamas kavas.  

Kaip gaminama DECAF kava

Trumpai tariant, kava be kofeino yra kava, iš kurios yra pašalinta didžioji dalis kofeino. Svarbu žinoti, kad šiek tiek kofeino vis tiek lieka – iki 3 %. Yra trys pagrindiniai tokios kavos gaminimo metodai. Trumpai juos apžvelkime:

  1. Metodas su tirpikliais. Tai vienas seniausių ir paprasčiausių metodų. Kavos pupelės tiesiog mirkomos natūralių tirpiklių tirpale, kuris pasisavina kofeiną. Galiausiai tirpiklis yra išgarinamas, o pupelės nuplaunamos ir džiovinamos.
  2. Metodas su anglies dioksidu. Tai vienas moderniausių ir švariausių kavos be kofeino gamybos būdų, atitinkančių netgi ekologiško sertifikavimo reikalavimus. Pupelės yra mirkomos vandenyje, o tada patalpinamos į specialią talpą su skystu aukšto slėgio CO2. Šis pasisavina kofeiną, o vėliau yra pašalinamas.
  3. Metodas su vandeniu. Tai vienas švelnesnių, tačiau jau rečiau naudojamų būdų gaminti DECAF kavą. Pupelės, laikomos karštame vandenyje, išsiplečia ir sugeria vandenį. Šis vanduo pasisavina kofeiną ir naudingąsias medžiagas. Specialus filtravimas leidžia pašalinti tik kofeiną, palikdamas naudingąsias medžiagas. Pastarosios yra sugrąžinamos į pupeles.

Kokią DECAF kavą pasirinkti

Nuotrauka: Asmyliukava.lt

Tokia kavos alternatyva yra lengvai prieinama įvairiomis formomis. Galite rinktis kavos pupeles be kofeino, DECAF kapsules ar jau sumaltą DECAF kavą. Didesnėse maisto prekių parduotuvėse tikriausiai rasite vieną ar kelis šios kavos pasirinkimus. Tačiau, jeigu norite būti užtikrinti, kad DECAF kava savo skonių savybėmis nenusileis įprastai pagamintai kavai, pasidairykite specializuotose kavos parduotuvėse. Jose tikrai galėsite pasirinkti iš kruopščiai atrinkto asortimento, sudaryto iš labiausiai pasaulyje vertinamų prekės ženklų bei rūšinės kavos gamintojų pasiūlymų.

Ieškantiems užtikrinto pasirinkimo be jokių kompromisų dėl skonio, patariame atkreipti dėmesį į „illy“ prekės ženklą. DECAF tipo „illy“ kava – tai „premium“ pasirinkimas už prieinamą kainą. Šis gamintojas, garsėjantis kokybe ir nuosekliu darbu, siūlo kruopščiai paruoštų DECAF kavos mišinių. Nesvarbu, ar norite mėgautis „espresso“ ar švelnesne filtrine kava, su „illy“ DECAF serija patirsite išsaugotą arabikos pupelių aromatą bei skonį. Ir, žinoma, išvengsite kofeino sukelto energijos šuolio.

Apibendrinant galima drąsiai teigti, kad kava be kofeino tampa vis populiaresnė, mat puikiai atliepia šiuolaikinio gyvenimo poreikius ir padeda vesti sveiką gyvenimo būdą. Ji puikiai tinka tiems, kurie nori mėgautis kavos skoniu ir, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, išvengti kofeino šalutinio poveikio. Naujausi DECAF kavos gamybos būdai leidžia šiai kavai išsaugoti visas gerąsias kavos pupelių savybes ir subtilybes. Jeigu norite mėgautis išties kokybiška kava be kofeino, rekomenduojama jos ieškoti specializuotose vietose – pavyzdžiui, Asmyliukava.lt elektroninėje parduotuvėje. Užsukite ir atraskite savo mėgstamiausią DECAF kavą iš kruopščiai atrinko asortimento jau dabar!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: