Foto. Nenaudojamas Ramygalos katilinės kaminas aukščiu nusileidžia tik bažnyčiai (G. Subačiaus nuotr.).

Kelis dešimtmečius nenaudojamas Ramygalos senosios katilinės kaminas prašosi nugriaunamas

Lietuvoje gana dažnai taip būna, kad problemos nesprendžiamos arba jos tiesiog nepastebimos, kol neduok, Dieve, kas nors neįvyksta. Panevėžio miesto valdžia irgi jau prieš kelerius metus pradėjo kalbėti apie būtinybę remontuoti „Ekrano” marių užtvanką, tačiau iš esmės ji susigriebė tik šiemet, kai pakilęs vanduo išlaužė vieną užtvankos sklendę ir potvynis grėsė miestui ir žemiau esančioms Panevėžio rajono teritorijoms.

Vienintelio Panevėžio rajono miesto Ramygalos centre tarp Vadoklių ir J.Biliūno gatvių, gyvenamųjų namų apsuptyje riogso jau kelis dešimtmečius nenaudojamas ir aukščiu tik bažnyčiai nusileidžiantis senosios katilinės kaminas. Akivaizdu, kad anksčiau saugumu buvo rūpinamasi labiau, nes kamino viršuje sumontuoti keli žibintai, kurie veikiausiai užgeso amžiams, konstrukciją dviejuose lygiuose prilaiko atatampos. Dabar nauja granulėmis kūrenama katilinė apšildo tik seniūnijos administracinį ir kultūros centro pastatus. Nors čia ir ne į temą, bet J.Biliūno gatvės pradžioje nuo Liaudies gatvės ant gyvenamojo namo iškabinta lentelė rodo, jog ten J.Bilūno gatvė…

Kalbinti ramygaliečiai tikino, kad daugelį metų riogsantis nenaudojamas kaminas jiems nekliūna, tačiau bene visi sutiko, kad jį reikėtų nugriauti. Žmonės sakė suprantantys, kad metalo konstrukcijos rūdija, jo atsparumas bėgant laikui mažėja, todėl anksčiau ar vėliau, nieko nedarant, galima prisišaukti nelaimę. Ramygaliečių nuomone, jei kaminas griūtų, jis galbūt sutraiškytų ne vieną namą.

Vienas kalbintas ramygalietis net prisiminė minėto kamino statybas, kai jis buvo vežamas iš Kauno ir net buvo uždarytas eismas, o kaminas į vietą buvo pastatytas galingu „Kato” teleskopiniu kranu. Ramygalietis konstatavo, kad kamino griovimas kainuotų nemažai, tačiau pritarė, jog jam nugriuvus pačiam pasekmės būtų gerokai skaudesnės.

Apie kaminą ir jo likimą pakalbintas nuolat Ramygaloje žmonos gimines lankantis Panevėžio rajono tarybos narys Alfonsas Bakšys iš pradžių sakė abejojantis, ar vykstant privatizacijai kas nors senosios miestelio katilinės kartu su minėtuoju kaminu neprivatizavo. Tuomet savivaldybei būtų surištos rankos…

Tačiau gana greitai politikas išsiaiškino, kad jokie privatininkai čia nėra įsimaišę ir objektas yra savivaldybei pavaldžios viešosios įstaigos „Velžio komunalinis ūkis” balanse. A.Bakšys teigė kalbėjęsis su įstaigos vadovu ir gavęs patikinimą, jog bus sudaryta komisija ir prašoma savivaldybės lėšų statiniui nugriauti.

Korespondentui pasiskambinus į „Velžio komunalinį ūkį” jo direktorius Vaidas Virbalas patikino, kad į vietą vyks specialistai, kurie ir nuspręs ar reikia kaminą griauti, ar tik papildomai jį sutvirtinti, ar palikti taip kaip yra.

Nusistebėjus, kodėl dar mąstoma apie kamino tvirtinimą, nes jis jau savo atgyveno ir niekada nebebus naudojamas, savivaldybės įstaigos vadovas pakartojo, jog viską spręs specialistai.

Gintautas SUBAČIUS

Foto. Nenaudojamas Ramygalos katilinės kaminas aukščiu nusileidžia tik bažnyčiai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: