Kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ pristato filmą „Baltas šešėlis“

Kovo 19 d. 17:30 val. kino centre „Garsas“ kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ atveria duris su labai rimtu ir tikrais faktais paremtu filmu „Baltas šešėlis“. Filmo tarptautinė premjera įvyko 2014 m. Sandanso kino festivalio konkursinėje programoje.

Venecijos kino festivalyje „Baltas šešėlis“ buvo apdovanotas „Luigi De Laurentiis“ prizu kaip geriausias debiutas. Filmas šokiruojančios stilistinės drąsos pavyzdys, kuris yra nepamirštamas, sukrečiantis bei amžinas. Po filmo, kaip ir tradicija jau tapus, vyks diskusija su moderatoriumi. Šį filmą atvyks moderuoti Eugenija Kovaliova, tarpdisciplininių Afrikos studijų magistrantė ir vystomojo bendradarbiavimo konsultantė.

Tikroviškumo, įtikinimo efektą suteikia savitas filmavimo stilius – sudaromas įspūdis, kad operatorius paprasčiausiai seka iš paskos ir filmuoja Aliaso kasdienybę. Tuo būdu ir žiūrovas gali pasijusti berniuko palydovu, kartu su juo prekiauti miesto gatvėse, žaisti, bėgti nuo jį nužudyti siekiančio užpuoliko. Be to, labai įtikinamai veikia ir aktorių neprofesionalumas, kadangi jame vaidina eiliniai albinosai vaikai. Jie natūralūs, gestai nenušlifuoti, o tai dar labiau sustiprina įspūdį, jog pro langą stebime jų kasdienybę. Filmas taip pat leidžia pasidairyti po nepasiturinčių tanzaniečių kasdienybę. Rodomi tipiški vaizdai: prekyba visokiais niekučiais gatvėse, skurdūs trobesiai, naktinis gyvenimas, nusikalstamų grupuočių veikla. Žiūrovas iš arti susipažįsta su nepadailinta Rytų Afrikos realybe, kurios neužgožia specialieji efektai, dirbtinis apšvietimas ar įkyrus garso takelis.

Režisierius Noaz Deshe atskleidžia, kaip jam kilo mintis sukurtį šį filmą: „Tanzanijos BBC kanalo žurnalistė Vicky Ntetema, kuri laimėjo „Drąsios žurnalistikos“ apdovanojimą už savo reportažą apie albinosų padėtį Tanzanijoje, tapo mano pirmąja įkvėpėja. Kuo daugiau tyrinėjau ir domėjausi šia tema, tuo labiau aiškėjo, kad vienintelis būdas tinkamai perteikti albinoso patirtis yra vaidybinis filmas, paremtas realiais gyvenimiškais faktais“. Noaz Deshe sukūrė vaidybinį filmą, kurį dėl unikalios kino kalbos lengva supainioti su dokumentiniu. Dauguma kadrų filmuojami su viena judančia kamera ir naudojama natūrali šviesa. „Filmavimo stilius yra subjektyvus dalykas, taigi turėjau vienintelį troškimą: kad viskas atrodytų kuo tikroviškiau. Filmuodami naudodavome tik būtiniausias priemonės, nes aktoriai buvo neprofesionalūs, tarp jų – vaikai“, – atskleidžia režisierius.

Susitikime kino centre „Garsas“ kino gurmanų klube „Veidrodžio ložė“ kovo 19 d. 17:30 val. filme „Baltas šešėlis“!

Iki pasimatymo!

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: