Knygos „Jurgos Ivanauskaitės fenomenas“ sutiktuvės

Lapkričio 19 d. (ketvirtadienį) 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14, Panevėžys) – Jūratės Baranovos knygos „Jurgos Ivanauskaitės fenomenas: tarp siurrealizmo ir egzistencializmo“ sutiktuvės apie žymią menininkę, spalvingą asmenybę Jurgą Ivanauskaitę.

Dalyvaus knygos autorė filosofijos profesorė, eseistė, literatūros kritikė JŪRATĖ BARANOVA, dailėtyrininkė, dailės istorikė, humanitarinių mokslų daktarė INGRIDA KORSAKAITĖ, Biržų savivaldybės mero pavaduotoja IRUTĖ VARZIENĖ.

Jūratė Baranova taip pristato knygą: „Knyga yra apie Jurgą Ivanauskaitę ir jos kūrybos ženklus. Kita vertus, tai ir mėginimas sustojus atsigręžti – trumpam mintimis susigrąžinti bent prisiminimus apie praeitį. Jurga negyveno ir nekūrė beorėje erdvėje: ją skaitėme arba neskaitėme, priėmėme, kritikavome arba ignoravome. Čia nekelsime klausimo kaip, kam ir kodėl. Tiesiog Jurgos Ivanauskaitės fenomenas ženklina ryškią dalį jau nebegrąžinamo laiko. Sekant jos pėdomis, galima aptikti ir XX amžiaus antroje pusėje gimusios kartos pėdsakus“.

Kultūros žurnalistas Ramūnas Gerbutavičius rašo: „Šią knygą tik vakar parsinešiau namo. Užmigau apie 4 valandą ryto. Skaičiau ir nuo pradžių, ir nuo vidurio, ir nuo pabaigos. Buvo labai įdomu… <…> Tad keliu kepurę prieš J. Baranovą: net ir labai neatidžiai perskaitęs naująją jos knygą sužinojau apie J. Ivanauskaitę daug naujų dalykų. Tiksliau – ne tiek naujų, kiek anksčiau nujaustų, pastebėtų, bet J. Baranovos tvirta moteriška ranka aprašytų, užantspauduotų.“

Kviečiame!

Vilija Stokienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: