bibliotekos archyvo nuotraukos

Knygų mugėje pristatyta knyga apie Molėtų krašto istoriją: istorines atodangas atveria mokslininkai ir kraštiečiai

Vis dažniau atrandamas Molėtų kraštas kviečia kraštiečius sugrįžti, o miesto svečius pažinti Molėtus visomis prasmėmis: nuo laisvalaikio, pramogų iki istorijos, paveldo ir meno tradicijų. Pažinti Molėtų kraštą tikrai įdomu ir verta – čia, per įvairius istorinius periodus, persipynė didžių asmenybių likimai, o Molėtų krašto apylinkes pažymėjo ne vienas įdomus istorinis įvykis.

24-osios didžiosios Vilniaus knygų mugės metu buvo pristatyta Molėtų viešosios bibliotekos išleista knyga „Molėtų krašto istorinės atodangos“. Knygos pristatymą lydėjo šiltas pokalbis kartu su redkolegijos nariu Valentinas Stundys, knygos sudarytoja Austėja Jasaitiene, Molėtų rajono savivaldybės meru Sauliumi Jauneika ir daugybę laiko Molėtų krašte praleidusiais doc. dr. Juozapu Blažiūnu bei istoriku, rašytoju Gediminu Kulikausku. Knygos sudarytoja Austėja Jasaitienė džiaugėsi galėdama atskleisti Molėtų krašto istorines atodangas itin įvairiapusiškai – su profesionaliais mokslininkais, kraštiečiais bendravusi A. Jasaitienė pasidalino itin įsiminusiu pokalbiu su vienu autoriumi, kuris nesiryžo aprašyti tarpukario Molėtų, kadangi istoriškai šio krašto nupiešti vien tik šviesiomis spalvomis nepavyktų. Knygos sudarytoja teigia, kad šios knygos tikslas pateikti krašto istoriją tokią kokia yra: nepagražinta, reali, įvairiapusiška, turtinga.

Leidinyje atrandami įdomių, mažiau nagrinėtų įvykių atspindžiai įvairiuose istoriniuose perioduose: sentikiai Molėtų krašte, Karalienės Bonos Sforzos mitas, nepriklausomybės kovos, žvejybos tradicijos, Jono Vileišio dvaro istorija Girsteitiškyje bei kiti istoriniai pasakojimai. Visa tai užfiksuota ir aprašyta 29 profesionalių autorių, tarp kurių istorikas Gediminas Kulikauskas, etnologė Gražina Kadžytė, prof. Libertas Klimka, geologas Jonas Satkūnas, doc. dr. Juozapas Blažiūnas, doc. dr. Grigorijus Potašenko ir daugelis kitų mokslo institucijų ir universitetų mokslininkų, kraštiečių.

Skaitytojas šioje knygoje atras istorijas ne tik apie Molėtų miesto, bet ir jo apylinkių, Alantos, Balninkų, Dubingių, Giedraičių, Inturkės, Videniškių, Suginčių ir kitų miestelių bei kaimų įvykius, žmones ir raidą nuo pat valstybės atsiradimo, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikų iki tarpukario, pokario ir nepriklausomybės laikotarpių.

Tikimasi, kad ši knyga padės geriau pažinti Molėtų kraštą didesniam skaitytojų būriui – nuo jauno smalsuolio iki krašto svečio, o giliau besidomintiems šios vietovės istorija bei paveldu, tapti atspirties tašku naujų istorinių atodangų tyrinėjimams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: