Kodėl S.Eidrigevičiaus darbų kolekcija neperduota miesto savivaldybei?

Panevėžio miesto Tarybos opozicija kreipėsi į Panevėžio miesto merą Rytį Račkauską ir savivaldybės administracijos direktorių Tomą Jukną prašydami paviešinti miesto visuomenei susitarimo (protokolo, įsipareigojimo ar kito dokumento) dėl S. Eidrigevičiaus darbų kolekcijos dovanojimo miestui patvirtintą kopiją ir kitus dokumentus.

„Tarybos posėdžio, vykusio 2020-04-30 d., metu informavote Tarybą, jog S.Eidrigevičiaus darbų kolekcija, kuriai saugoti planuojama pastatyti ir įrengti SEMC − pastatą, kainuosiantį mažiausiai 11 mln. eur, iki šiol nėra padovanota miestui. Nuo SEMC idėjos vystymo pradžios praėjo ketveri metai, laiko išspręsti teisinius kolekcijos dovanojimo klausimus buvo pakankamai, todėl iškilo pagrįstų abejonių dėl projekto patikimumo“, – teigiama Panevėžio miesto Tarybos opozicijos pranešime.

„S.Eidrigevičiaus dovanojami darbai yra SEMC įkūrimo pagrindas, būsimam menų centrui suteiktas Stasio Eidrigevičiaus vardas. Todėl labai natūralu prašyti dokumento, susitarimo, kurio pagrindu bus dovanojami darbai. Turėti garantijas, kad jie saugiai archyvuojami, kad jie tikrai yra padovanoti. Taip pat norime matyti darbus, kurie galbūt jau yra SEMC kolekcijoje“, – sako Tarybos narė Indiana Grigienė.

I.Grigienės teigimu, įstaiga dirba, skiriamos lėšos išlaikymui, pernai daugiau nei 90 tūkst eurų. 2017 metais iš S.Eidrigevičiaus nupirktos paslaugos – padaryti dovanojamų kūrinių aprašą. Paslaugų vertė – 3,6 tūkstančių  eurų. Praėjo jau daug laiko,  eina ketvirti metai, tai reikalavimas  matyti dovanojamų kūrinių aprašą tikrai yra teisėtas. Visuomenė  ir investuotojai turi žinoti, kokie tai kūriniai, jų vertė.

„Naudodamasi proga noriu pasakyti, kad didžiausias praradimas SEMC kūrimo istorijoje yra tai, kad planuojamos statybos suskaldė Panevėžio kultūrinę bendruomenę ir supriešino visuomenę. Ir tai atsitiko  dėl pasirinktos naujoms statyboms vietos ir kino centro Garsas nugriovimo. Meras negirdi miesto visuomenės, net nebandoma menų centrui ieškoti kitos vietos. Supriešinami importuoti ekspertai su vietos bendruomenė (šviesuomenė ir tamsuomenė L). Piliečiai, kurie kovoja už KC Garsas išsaugojimą – nėra prieš menų centro įkūrimą. Kaip reikia tai pasakyti, kad vienas žmogus Panevėžyje tai išgirstų?

Panevėžio miesto tarybos opozicija šio prašymo kopijas išsiuntė LR Prezidentūrai, LR Kultūros ministrui R.Kvietkauskui ir LR Valstybinei kultūros paveldo komisijai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: